Pedikúra podomácku má svá pravidla: osvojte si je a nechybujte

Nebude to tak dlouho trvat a počasí se natolik umoudří, aby nám umožnilo vytáhnout z botníků sandálky či jiné botky, do kterých v teplých dnech vklouzneme pěkně naboso. Aby vás taková příležitost nezaskočila nepřipravené, měli byste o své nožky pečovat již nyní. Nikdy nevíte, kdy nás počasí mile překvapí a teploty vyžene pořádně nahoru!

Pedikúru zvládnete i doma

Aby byly vaše nožky dokonale připravené na hřejivou sezónu, začněte se jim věnovat už teď. Rozhodně nic nezkazíte, když si pravidelně uděláte pár minut na pedikúru, kterou hravě zvládnete sami doma.

Pokud patříte mezi ženy, které zrovna dvakrát neláká, aby se o jejich nohy staral někdo jiný, a návštěva v pedikérském salonu je pro vás vyloučená, pusťte se do toho pěkně podomácku. V následujících řádcích vám prozradíme nejčastější chyby, kterých byste se při domácí pedikúře měli vyvarovat.

Chyba první: nedostatečná příprava

Nejčastější chybou při domácí pedikúře je zanedbaná příprava. Jestliže se chcete pustit do práce, musíte svým nohám nejdříve dopřát několik minut v teplé vodě. Pakliže nenecháte nohy změkčit ve vodě a budete je dřít nasucho, nejenže to pro vás bude hodně nepříjemné, ale může to být i bolestivé – navíc se můžete poranit a skrze vzniklou ranku se vám do těla může dostat nějaká infekce či zánět.

Chyba druhá: pouze čistá voda

Další poměrně častou chybou je máčení nohou pouze v čisté vodě. Možná si teď říkáte, co na tom vadí, když si nohy odmočíte pouze ve vodě?! Měli byste vědět, že voda sama o sobě může způsobit, že se vaše nohy sice odmočí a kůže tak změkne, ale zároveň by mohlo dojít k vysušení, což není zrovna žádoucí.

Proto doporučujeme přidat si do vody několik kapek vonného oleje, ještě lépe uděláte, přidáte-li do vody několik lžiček mořské soli.

Chyba třetí: nevhodné nástroje

Častým nešvarem je používání nevhodných pomůcek, které nejsou určené pro pedikúru. Jasně, nikdo po vás nemůže chtít, abyste si kupovali drahé nástroje, kterými běžně disponují v kosmetických salonech, nicméně alespoň základ byste mít měli.

Důležité je vybírat nástroje i podle jejich materiálu – doporučujeme výrobky z chromu nebo oceli, u kterých nehrozí, že by došlo ke korozi, díky které byste si pak mohli způsobit nějaký nepříjemný zánět.

Chyba čtvrtá: žádná péče po pedikúře

Většina žen sice věnuje svým nohám dostatek pozornosti, pokud jde o samotnou pedikúru, ale již zapomínají o péči, kterou by svým chodidlům měly poskytnout i po jejím dokončení.

Jakmile s pedikúrou skončíte, neměli byste zapomenout nohy ošetřit speciálními krémy, které jsou určené přímo na chodidla – krémy na ruce či na tělo nepoužívejte, mají jiné složení. Sice neuškodí, ale ani nohám neposkytnou to, co potřebují.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články