Úložné prostory pro zahradní techniku a další potřebné věcičky

Při plánování výstavby rodinného domku myslete na dostatek úložných prostor. V dnešní době se už jaksi automaticky nepočítá s výstavbou i podsklepení, protože to je už v současnosti obrovský finanční výdaj. A když se mladá rodina rozhodne pro stavbu rodinného domku, už nezbývají další finance na podsklepení. Protože i pozemek něco stojí, a to je prostě nutnost.
Dnes vévodí stavbě už „jen“ domek. Ale po dostavění začínají mnozí majitelé nemovitostí zjišťovat, že jim chybí například garáž. Sice s jednou garáží počítali a je připojená k domku, jenže jak už dnes bývá běžné, domácnosti mají zpravidla dvě auta. Jedno pro hlavu rodiny k dopravě do zaměstnání a druhé auto se pořizuje pro manželku taktéž pro cesty do zaměstnání, ale i k odvozu dítek do školy a následnému rozvozu a svozu ze zájmových kroužků.

sekačka na trávu

A problém je na světě. Tak se pořídí tak zvané „zastřešené stání“. Ale tím výčet neuspokojivých úložných prostor nekončí. Pravděpodobně nenatáhnete na zem umělý trávník, ale budete chtít spočinout pohledem na pěkně střiženém pažitu. A kupujete sekačku na trávu, a dokupujete odplevelovač, hrábě, lopatu, rýč, konve na zalévání a hadici, a tak bychom mohli pokračovat.
K očistě auta zakoupíte tlakovou myčku, lidově zvanou wapku či vapku.

cyklo kolo v dětském pokoji

A najednou začnete zjišťovat, že tyto věci nemáte kam uložit. A rázem se přistavují nebo dokupují zahradní domečky, kde se začínají skladovat a bohužel hromadit potřebné věci, o kterých jste, než jste začali stavět dům, vůbec nepřemýšleli. Prostě vám nepřišly na mysl, pokud vás na to stavební architekt dopředu neupozornil. Ale i tak jste nad tím možná mávli rukou s tím: „Někam to přece dáme!“
Jenže jste mladí a sportovně založení a kupujete cyklo kola pro celou rodinu a umístit někam čtyři kola, to už dá zabrat. Rádi lyžujete? Budete potřebovat uskladnit střešní box na auto. Asi s ním nebudete jezdit po celé jaro a léto, ale uschováte ho i s lyžemi – kam?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články