Plánujte své výlety

Plánujete procházku přírodou a užívání si klidu odpočinku? Připravte se na výlet, aby vám nic nechybělo. Vždy je dobré vědět, kam půjdete a jaký bude terén. Plánování může být zábavné a samotný výlet ještě lepší. Když chcete vidět něco speciálního, hledáte většinou záchytné body ať už ve městech nebo v přírodě. Základem je vytvořit takový plán, abyste ho zvládli uskutečnit. Musíte brát v potaz vaši kondici a stáří. Plánování prstem po mapě je hezké, ale skutečné kilometry jsou pak větší, než se může na první pohled zdát.

plánování

K takovému plánování je dobré vyzkoušet mapy.cz, které vám přesný terén, který si zadáte, znázorní a vyhodnotí. Ukáže vám převýšení a přesnou vzdálenost, kterou chcete ujít. Jde zadat pěší nebo cyklo či jízda autem. Když si na mapách zadáte turistickou mapu, ukáže vám všechny značené cesty, ale i ty méně známé a neznačené. Když se chcete vyhnout lidem a jít zcela sami můžete být odvážnější a naplánovat si cestu tak aby vedla mimo značené úseky, ale aby byla bezpečná a dalo se v ní dobře orientovat. Najdete v ní spoustu krásných vyhlídek a zajímavých míst, které jsou doložené fotografiemi. Proto si můžete zadat své hlavní orientační body, kam se vypravíte. Můžete tak cestu přizpůsobit kočárku, kolu nebo cestu se psi. Záleží jen na vás, jak moc obtížnou cestu zvolíte.

příroda

Když máte naplánováno je dobré se podle zvolené trasy připravit na cestu. Když to bude delší celodenní výlet, měli bychom myslet na dostatek tekutin, nějakou svačinu pro vás i čtyřnohé mazlíčky. Když jste řádně vybavení, můžete vyrazit do krásy naší krajiny. Doporučuji mobil vzít sebou ale dát ho do batohu a nechat se okouzlit vybraným místem. Maximálně ho vytáhnout na zaznamenání krásných míst pořízením fotografií. Každé místo je něčím zajímavé a rozhodně stojí za to si ho užít celým tělem i duší. Pořádně se nadýchat čerstvého vzduchu a potěšit oko i maličkostmi. Krásně rozkvetlou loukou nebo řinčícím potůčkem, který má krásně zbarvené kamínky. Svit sluníčka nebo zpěv ptáků. Vše se dá zachytit jen se musíte uvolnit a oddat se přírodě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články