Krize po dvaceti letech soužití?

Ano, i po dvaceti, ba i po třiceti a není výjimkou, že i po čtyřiceti letech společného soužití může přijít krize. Ta se prostě nikomu nevyhne a přijde buď nenápadná a neškodná, která manželský svazek posílí anebo to prostě jednou bouchne a je tady. Zlá, hádavá, štěkavá, lítostná, plačtivá, vyčítavá. Co dělat, abychom tomu předešli?
Zde je každá rada drahá. Především si sáhněte do svědomí, když jste si milého (milou) brali za svého partnera a slibovali jste si věrnost až za hrob. Už tehdy jste věděli, že je to ta pravá – pravý? Anebo jste cítili někde v hloubi duše pochybnosti?

svatba mladého manželského páru

Ale nechtěli jste zůstat sami a nebavilo vás usínat a vstávat na ránem bez toho druhého. To asi není ten pravý důvod k uzavření manželství, že? Ale tehdy jste to tak cítili a žili ve spojení s tím druhým po celé roky a nějak jste si zvykli.
Někdo své manželství opepřil pár nevěrami, s odůvodnění, aby „TO“ nějak přežil. Domů se vám už nechtělo chodit hned po skončení v zaměstnání, tak jste si našli koníčky, které vás odváděly od rodiny anebo kamarády a známé, se kterými se tak pěkně povídalo u napěněného půllitru … Anebo ženy ve společnosti svých kamarádek rády zapomínaly na svůj zpackaný život či utíkaly za svými představami při sledování romantických filmů. Večery jste začali trávit každý zvlášť. Jeden u počítače surfováním po novinkách, jež vás vytrhovaly ze stereotypu, druhý u televize při sledování věčných seriálů. A mezitím pobíhaly vaše děti. Myslíte si, že jste jim dali dobrý vklad do života a že si budou umět najít partnera, se kterým budou šťastné, když doma takový vzor nenašly?

rozhádaní manželé

Nikdy není pozdě si vyříkat věci, které vás trápí již dlouho, nad kterými přemýšlíte a v noci tajně brečíte. Možná vidíte jen to špatné a nedovedete ocenit kladné vlastnosti partnera. Přes to všechno vás finančně zajistí, je vždy po ruce, když je třeba pomoci. Důležité – když si řeknete o pomoc! Muž není vědma, a i když vy si myslíte, že mu to „mělo dojít“, je to jen vaše představa. Pamatujte na zlatá slova: „Neřekneš si, nedostaneš.“

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články