Dobře vybrané záclony pozvednou prostory

Záclony jsou bez větší debaty velmi významným prvkem v místnosti. Častokrát je třeba pořádně zvážit, zdali barevná verze spíše neuškodí, než aby pozvedla design, ačkoliv skutečně výborně vypadá. Jenomže když nepropustí dostatek světla, poté je taková záclona spíše na obtíž. Nemluvě o tom, že barevné záclony na sebe upoutají pozornost a poté je nutné veškeré vybavení podřídit jejich barvě. Dá se jednoznačně říci, že s bílou nebo krémovou barvou se nikdy nešlápne vedle. Jsou to produkty vybrané na jistotu a v podstatě se hodí úplně ke všemu.

záclony

Než se pustíte do nákupu

Je pravdou, že obchodníci v dnešní době nabízí mnoho různých záclon a při správném rozměření není nutné ani záclony šít, jelikož jsou rovnou připravené na míru. Přesto se hodí pár praktických rad, které pomohou v nákupu.

  • ­Kolik materiálu je potřeba na okno? Tady v podstatě hodně záleží na tom, jak moc chcete mít záclonu nařasenou. Obvykle se pohybují rozměry od dvojnásobku až trojnásobku šířky okna. Také při hustějším vzoru není nutné příliš mnoho řasit.
  • Lze si zvolit i možnost, jak záclony chcete pověsit. Lze si pořídit záclonou tyč, která může být robustní dřevěná nebo tenká kovová. Další možností je garnýž s kolejničkou. Tato drážka je rovnou s háčky, na které se záclona pověsí.
  • Správná délka – nesmí být ani dlouhá a ani krátká. To je jaksi odpověď, která moc nepomáhá v rozhodnutí. Ale v podstatě je dobré se držet toho, aby nezakrývala zbytečně topení a balkonová zase nebyla tak dlouhá, že bude mít přesah až na podlahu.

bílé záclony

Vybírejte podle množství světla

Pokud máte místnost příliš tmavou, tak by bylo dobré se vyhnout hustě tkané zácloně, ta by ho totiž ještě více zastínila. Nicméně do takových míst se skvěle hodí i barevné odstíny, ale zase by měly být příliš syté, spíše světlejší a s teplým nádechem. Také je třeba upřednostnit spíše vzdušnější materiál.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články