Okurková voda a její zázraky

Okurka je velice oblíbeným druhem zeleniny, a možná také proto vám ze začátku přišlo divné pít vodu právě s okurkou. Pokud jste se ji ale odhodlali ochutnat určitě jste tomuto naprosto jednoduchému trendu propadli stejně tak, jako velká část naší populace. Nenechte se ale mýlit. Není totiž vhodná jen jako skvělé osvěžení do horkých letních dnů.Okurka ve vodě
Její příprava rozhodně nevyžaduje schopnosti profesionálního barmana nebo šéfkuchaře. Okurku jednoduše nakrájíte na plátky nebo hranolky a necháte ji ve vodě louhovat. I když naše oko nezaznamenává žádnou změnu, z okurky se do vody začíná uvolňovat celá řada minerálů a vitamínů. Najdeme v ní tedy například vitamín A, B1, C, K, mangan, beta-karoten, molybden a další antioxidanty.
Určitě jste si už všimli toho, že v lázních, při masážích nebo jiných relaxačních a očistných procedurách, je vám nabídnuta právě okurková voda. Proč tomu tak ale je? Možná jste ani netušili, že takto jednoduchý nápoj, je považován za jeden z nejlepších detoxikačních produktů vůbec. Naše tělo se díky ní lépe zbavuje toxinů a dalších nežádoucích látek nahromaděných v našem těle. Tento proces má na svědomí právě vitamín C a betakaroten. S detoxem těla je spojeno i hubnutí, proto je vhodné ji zařadit do svého pitného režimu, pokud byste se chtěli s nějakými těmi kily rozloučit, a to nejlépe hned v ranních hodinách. Jejím popíjením také docílíte toho, že nebudete mít neustálý hlad a nutkání chodit stále kontrolovat ledničku. Když už jsme u toho vyplavování toxinů, je důležité také zmínit, že je skvělým pomocníkem i při vyplavování ledvinových kamenů.Plátek okurky
Poděkuje vám i vaše kůže, která bude perfektně hydratovaná, takže na suché šupinky na vašem obličeji už v zrcadle nenarazíte. Zásluhou antioxidantů, které mají schopnost neutralizovat volné radikály, se sníží i počet vrásek na vaší tváři spolu se stařeckými skvrnami.
Změny však nebudete pozorovat jen na vnější části těla, ale i uvnitř. Především okurková voda snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, které mají na svědomí opravdu velkou spoustu životů, a stejně tak i pravděpodobnost vzniku rakoviny (především tedy prostaty). Předejít můžete také osteoporóze. Vyhýbat by se ji rozhodně neměli sportovci a vědci, protože podporuje růst svalové hmoty a vaše mozkové závity uvede pěkně do provozu. Váš šéf by vás tak mohl pochválit za skvěle odvedenou práci, což by mohlo vést k povýšení! No napadlo by vás, že pití obyčejné okurkové vody může mít až takové následky?


Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články