Drahokamem ke zdraví? Přečtěte si, jak na vaše tělo může působit ametyst

Ametyst je vcelku dostupným drahokamem, který dokáže nejen potěšit naše oči svou krásou, ale také pomoci s různými zdravotními neduhy. Jeho hlavním úkolem je zbavovat netrpělivosti a pomáhat najít mír a klid v duši. I jeho údajné účinky na fyzické zdraví ale stojí za zmínku. Podívejte se, co všechno může přítomnost ametystu dokázat a jaké benefity může tento překrásný růžovo-fialový kámen přinést.

Jak ametyst poznat?

Šperky s drahokamy jsou oblíbené nejen pro význam jednotlivých kamenů, ale také pro jejich jedinečný vzhled, který dokazuje, že příroda někdy zkrátka ráda kouzlí. Ametyst je krystal, který můžete spatřit v barvách od světle růžové až po tmavě fialovou. Právě barva ametystu určuje jeho cenu – nejvyšší bude mít ten opravdu tmavě purpurový drahokam. Čím čistější tento kámen je, tím větší má přinášet účinky. Za nejkvalitnější ametyst se považuje ten pocházející z Ruska.

Význam ametystu

Alternativní metody léčení často využívají síly právě drahokamů k tomu, aby pomohly při léčení duše i těla. Není proto divu, že ani ametyst není výjimkou. Jeho základní výklad vypraví o tom, že pomáhá při emocionálních záležitostech a při vyvažování energie. Působit má ale i v duchovních a fyzikálních rovinách. Kromě toho, že může pomoci najít vnitřní mír, zachovat chladnou hlavu, dodat odvahu a přinést štěstí, si má dokázat pomoci i s fyzickými neduhy. Jakými?

ametystovykrystal

Ametystem ke zdraví

Ačkoliv žádný kámen sám od sebe nenahradí konvenční léčbu nebo vyšetření lékařem, v doprovodu drahokamu a víry v něj může přinést ovoce. Ametyst má co nabídnout. Odborníci přes ajurvédskou medicínu nebo reiki používají tyto krystaly k posílení imunitního systému, zlepšení endokrinních funkcí nebo snížení bolesti hlavy. Ametyst má pomoci i se vzhledem pokožky a zažívacími potížemi. Posilnit může ale i srdce, nadledviny nebo reprodukční orgány. Tento drahokam má také detoxikovat tělo a uvolňovat stres.

Jak využít síly ametystu?

Pokud chcete léčivé účinky ametystu vyzkoušet, je několik způsobů, jak drahokam držet ve své blízkosti. Malý krystal můžete nosit v kapse nebo ho mít u sebe doma. Stejnou službu ale prokážou i šperky ametystem ozdobené. Náušnice, náhrdelník nebo prstýnek vám tak může dodat chybějící energii nebo otevřít třetí oko. Nejsilnější účinek má mít ametyst v blízkosti korunní čakry – v horní části obličeje. Nejlepší variantou je tedy nosit ametystem doplněnou čelenku.
Ametyst působí skvěle na lidskou mysl – pokud ho tedy umístíte tam, kde nejčastěji přemýšlíte, můžete se dočkat vašich nových nápadů a poznatků.

Péče na začátek i na závěr

Nezapomeňte, že ametyst je třeba, stejně jako jiný krystal, pravidelně čistit. Už před první použitím po jeho zakoupení je nutné kámen vyčistit. Čistit jej stačí obyčejnou vodou (i když přírodní zdroj vody, řeka či potok, budou ještě lepší variantou). Pokud krystal nebude pravidelně omývaný, bude se v něm uchovávat negativní energie a pro vás tak nebude funkční.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články