Domácí ovocné pleťové masky

Udělejte něco dobrého pro vaši pokožku a dopřejte si domácí masku. Přinášíme vám tipy na výrobu ovocných pleťových masek, které vás zkrášlí a nadopují vaši pokožku vitamíny. Hravě si je můžete sami připravit. Navíc je to i levnější. A největší výhodou oproti kupovaným kosmetickým produktům je to, že znáte přesný seznam ingrediencí, které jste na výrobu použili. Tak hurá do toho.

jahoda

Maska z banánů a jahod
Rozmačkejte polovinu banánu s pár jahodami nebo můžete směs dohladka rozmixovat tyčovým mixérem. Přidejte pár lžiček medu. Naneste na dokonale odlíčenou a vyčištěnou pleť. Nechte působit přibližně 20 minut a důkladně opláchněte. A výsledek? Vaše pleť bude perfektně rozzářená a zklidněná.
Jahodyjsou bohaté nejen na vitamín C, ale také na antioxidanty. Právě ty působí na pokožku blahodárně.
Banányobsahují spoustu cenných vitamínů a minerálů, které stojí právě za tím efektem, že budete zářit. Obsažený draslík pak zklidňuje podrážděnou pokožku.
Jogurtová regenerační maska z avokáda a kiwi
Rozmačkejte polovinu avokáda s jedním kiwi nebo můžete směs dohladka rozmixovat tyčovým mixérem. Postupně přidávejte bílý jogurt, dokud nedosáhnete husté konzistence, která bude na obličeji držet. Směs naneste na dokonale odlíčenou a vyčištěnou pleť. Nechte působit přibližně 20 minut a důkladně opláchněte. Vaše pleť bude zregenerovaná a hydratovaná.
Avokádo se postará o dokonalou hydrataci a vyživení pokožky.
Kiwi díky obsaženým semínkům funguje jako peeling a odstraňuje tak odumřelé kožní buňky. Obsažené omega-3 mastné kyseliny pak pomáhají pleť udržovat pružnou.

banán

Jablečná maska
Oloupané jablko najemno nastrouhejte. Přidejte k němu lžičku bílého jogurtu, lžičku medu lžičku ovesných vloček a půl lžičky skořice. Směs důkladně promíchejte a naneste na obličej. Nechte působit 20 minut a důkladně opláchněte. A výsledný efekt? Pleť bude dokonale čistá a hydratovaná.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články