Jak nejlépe pomůžeme hubnutí?

Asi není nikoho, kdo by alespoň podvědomě netoužil po tom, aby odpovídal současnému ideálu krásy. Tím je dnes štíhlá, svalnatá postava. Propaguje se zdravý životní styl, zdůrazňují se zdravotní benefity, které sebou štíhlá postava přináší.
 
A je pravdou, že jich je poměrně dost. Je to například snížené riziko cukrovky, ale i nejrůznějších kardiovaskulárních onemocnění, jako je například kornatění tepen. Navzdory tomu však průměrná hmotnost spíše roste, a v televizi se pravidelně dozvídáme, že čím dál vyšší procento lidí je obézních. Proč tomu tak je, když je štíhlá linie tak propagována?

ovocné koktejly
 
Na vině je především naše pohodlnost a životní styl. Ten totiž hubnutí také příliš neprospívá. Naprostá většina z nás má totiž sedavé zaměstnání. Samozřejmě není sporu o tom, že je psychicky velmi náročné a vyčerpávající, avšak, co si budeme povídat, příliš kalorií se při něm nespálí.
 
Samozřejmě můžeme namítnout, že nám nic nebrání chodit cvičit před nebo po práci, a mnoho lidí to také tak dělá. Avšak především ženy na to zkrátka nemají pro péči o rodinu a domácnost čas. Ráno vstávají první, aby připravily snídani pro celou rodinu, vypraví děti do školy a pospíchají do zaměstnání.
 
Po něm vyzvednou děti, doma s nimi udělají úkoly, nebo je alespoň zkontrolují, udělají večeři, nejnutnější domácí práce, jako například mytí nádobí, a najednou zjistí, že je večer. Víkendy pak padnou na větší úklid.

činka a zelenina
 
Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Nejjednodušším řešením je zapojit do chodu domácnosti všechny členy rodiny. Když si povinnosti rovnoměrně rozdělíte (u dětí samozřejmě úměrně věku), pak zjistíte, že není až takový problém najít si čas jen pro sebe. A ten můžete klidně strávit formováním své postavy, ať už běháním v přírodě nebo cvičením v posilovně. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe, a budete podstatně méně unavení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články