Víme, co platí na hubnutí!

Ač se to zdá zvláštní, ale více spánku a odpočinku. To je základem – být spokojený a pozitivně naladěný. Pokud máte zdravý spánek a vstáváte ráno odpočatí, to už je základem úspěchu. V případě nespavosti totiž tělo nestačí trávit a dochází tak k narušení „hormonu hladu“. Nevyspalí lidé jsou unavení a zbytečně se pak přejídají, což vede k obezitě. Je to začarovaný kruh.

obézní člověk s váhou v ruce

Nastavte si určitá pravidla, která začnete ihned dodržovat – ne – až zítra, až příští týden apod. HNED. Skončete se surfováním po internetu ve večerních hodinách, vyhýbejte se nedorozumění a hádkám před spaním, naučte se neřešit problémy v posteli. Nic váš mozek tak nenabudí, jako problém, který začnete hned řešit. Mozek začne pracovat na plné obrátky, tělo se probudí a přicházející spánek je v nedohlednu. Pakliže máte problém, který se vám usídlil v hlavě a nemůžete ho z ní dostat, máme pro vás ověřenou radu. Sedněte si v klidu za stůl, vezměte si čistý papír a váš problém napište na papír. Vypište se z něho. Jakmile bude zvěčněný na papíře, z hlavy se vypaří. Pokud si ho tam nebudete chtít vědomě stále pěstovat!

spící žena v posteli

Před spaním je dobré dělat už jen uklidňující věci, jako například vypnout televizi, počítač, nesledovat zprávy v mobilu. Tyto přístroje totiž vysílají z monitorů modré světlo, které nabuzuje náš mozek a říká mu, že je den, aby vstával a začal pracovat. Modré světlo narušuje náš spánek i tím, že způsobuje úbytek melatoninu, který se tvoří hlavně ve tmě. Snížením melatoninu dochází k oddalování spánku a jeho poruchám. Nejsou to jen počítače a chytrá zařízení, ale pozor i na LED žárovky! Odstraňte je z dosahu vašich lampiček v ložnici. Naopak četba knihy při bílém světle, poslech rádia, hudby a nemusí být zrovna meditační, jsou žádoucí. Jen tak seďte a poslouchejte, zklidněte se a zklidníte svoji mysl. Naučte se vnímat jen sami sebe. Kvalitním spánkem přispějete ke zdárnému hubnutí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články