Jak řešit problémy v karanténě?

Jakmile jsou dva lidé a více pohromadě dostatečně dlouhou dobu bez možnosti úniku, začnou se navzájem ukousávat k smrti. To je naprosto přirozené. Ovšem pokud máte menší byt, ani ne 3+kk, těžko se pohnete někam jinam, aniž byste toho druhého neviděli. Proto je extrémně důležité rozvrhnout bydlení tak, aby každý měl alespoň část dne na to přemýšlet sám či pracovat sám nebo jen dělat věci, které jemu dělají radost. Vždycky je lepší dát tomu druhému trochu pauzu, než jej dusit víc a víc, dokud nevypustí duši.

gauč

Rozvrhněte si místnosti sami pro sebe

Pokud se přistihnete u černých myšlenek o tom druhém, řekněte „Dost!“ a běžte do jedné z místností, které se dají zavřít. Vezměte si knihu nebo počítač nebo cokoliv, co vám pomůže překonat všechny ty negativní pocity, které se ve vás hromadí. A zakažte partnerovi, kamarádovi, spolubydlícímu a dokonce i dítěti, aby tam chodilo. Dejte si pár chvil na odpočinek. Nebojte se. Budova nevzplane ani nevybouchne, pokud tam nebudete i několik hodin. Děti se také na pár hodin dokáží zabavit samy, aniž by jim hrozilo přímé nebezpečí. Je to vždy jenom o tom, jak to zvládnete.

Pokud můžete, běžte se projít na čerstvý vzduch

Učiňte veškerá opatření a jděte na to. Nadechněte se čerstvého vzduchu někde venku, otočte to do parku nebo si dejte jen malou procházku okolo vašeho paneláku či bytovky. Budete se divit, ale takových pět minut často člověku pořádně pomůže, zejména když je to takový ten krizový okamžik. Pusťte si třeba i písničku do sluchátek, ať přijdete na jiné myšlenky. A opět, byt nevzplane, pokud tam deset či dvacet minut nebudete.

obývací pokoj

Karanténa jiného

Pokud budete mít u sebe doma někoho, komu vyšel pozitivní test, je potřeba, abyste jej izolovali. Bohužel, taková jsou pravidla. Nezapomeňte vše přizpůsobit tomu, aby daný člověk mohl co možná nejdéle trávit ve své místnosti bez nutnosti odejít. Vždy pečlivě dezinfikujte společné prostory, a co možná nejvíce pro danou osobu vařte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články