Méně znamená více

Každý výrazný odstín a to nejen rtěnky, má speciální vlastnost a to že přidá nějaký ten rok navíc. Přirozeně se dá z toho těžit, pokud potřebujeme přesvědčit okolí, že přece jenom už je nám víc, než by si mohlo myslet. To ale zrovna v pozdějším věku zase nepotřebujeme. Pro takové ženy by bylo lepší, „méně znamená více“ si přeložit asi takto: raději méně sytých barev a více opticky rozjasňujících složek v naší kosmetice. Tvář potřebuje rozjasnit, zakrýt pigmentové skvrnky atd. Naštěstí trh nabízí dostačující produkty.líčidla

  1. Podkladová báze – správně vybraný korektor by měl být o odstín světlejší než samotný make-up a také než naše kůže na vnitřní straně zápěstí. Skvěle si poradí a dobře zesvětlí kruhy pod očima a také zakryje pigmentové skvrny.
  2. Omlazující make-up dokáže udělat hotové zázraky. Je asi lepší se podívat po tekutých produktech s lehkou texturou a hydratačním efektem. Některá žena ale nechce zrovna používat make-up, proto může zvolit cestu lehce krycích BB krémů.
  3. Jakou barvu odstínu si zvolit není těžké, tady se žena musí zaměřit na svůj barevný typ. Pokud bude mít výrazně tmavé oči, tak syté barvy jí rozhodně neuškodí, ovšem to se nehodí pro světlé oči.
  4. Rtěnka by měla rozjasnit a dodat obličeji živost. Tady je třeba se držet zdravého rozumu a pokud možno použít místo výstřední barvy spíše takovou, která bude podobná realitě barvy našich rtů. To stejné platí pro tónovaný lesk.
  5. Vrásky, různé rýhy nebo čáry, které se objevují na obličeji, se dají přirozeně ukrýt, když se bude vědět jak na to. Na pomoc musí přijít korektor, který nemůže být výrazný, ale světlý, který je třeba dobře rozetřít. Skvěle obličej rozjasní.


líčení

  1. Bez řasenky by naše líčení nebylo dokonalé. Tady by se nemělo šetřit. Přirozeně tím není zrovna na mysli nános barvy na řasy, ale spíše finanční stránka. Levnější produkty nemusí být totiž tou nejlepší volbou. Řasy mohou ztrácet nejen na své síle, ale mohou rychleji řídnout. Lepší je se zaměřit na výživnou řasenku, která bude mít zároveň i kvalitní kartáček, který barvu pěkně a především rovnoměrně rozprostře.


Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články