Jak zařídit, aby naše nákupy nebyly příliš velké

Jistě i vám se stalo, že jste šli do obchodu jen pro pár věcí, a vyšli jste ven s plným vozíkem. Platí to zvláště o nejrůznějších super a hyper marketech, kterých se v naší republice objevuje čím dál víc.
 
Tento zvyk, ačkoliv pochopitelný a celkem neškodný, má tu nevýhodu, že nás připravuje o peníze. A těch, zvláště v dnešní době, není nazbyt. Proto bychom se měli chránit, a snažit se ušetřit co největší možnou částku.

rodina na nákupech
 
Samozřejmě existuje hned několik způsobů a technik, jak toho dosáhnout. Jistě, jde o instinkty, které nám kdysi umožnily přežít, avšak dnes je již nepotřebujeme. Proto je potřeba se naučit, jak je překonat.
 
To však není tak jednoduché, neboť obchody dělají vše pro to, aby nás donutily kupovat si toho co nejvíce. Je to jen pochopitelné, vzhledem k tomu, že se snaží dosáhnout co nejvyššího zisku. Avšak to neznamená, že bychom se nemohli bránit.
 
První možností je napsat si před nákupem seznam, a toho se striktně držet. Nekupujte nic navíc, ani kdyby to byla jen drobnost za pár korun. Je dobré si zde uvědomit, že většinu těchto věcí stejně příliš nevyužijeme, a snadno se bez nich obejdeme.
 
Také je dobré snažit se v obchodě trávit co nejkratší dobu. Samozřejmě, prodejci se vás tam snaží pomocí mnoha triků zdržet, aby naše nákupy byly co největší. Nehleďte na to. Neprocházejte regály, byť by tam měli vystaveno něco, co vás zajímá. Místo toho jděte přímo k věcem, pro které jste přišli.

nákupní vozík před chladicími boxy
 
Můžete také chodit nakupovat s někým, kdo tuto činnost příliš nemusí. Věřte, že pohled na jeho či její otrávený obličej (i když se to bude snažit skrýt) vám celou akci znechutí a vy se budete snažit, abyste byli co nejrychleji venku. To také znamená, že do vozíku dáte méně věcí, než kdybyste vše pečlivě procházeli.
 
Jistě, tyto tipy nemusí být příjemné. Avšak věřte, že váš bankovní účet vám rozhodně poděkuje. A i vy nakonec budete šťastnější, až nebudete muset před výplatou obracet každou korunu. A to za to stojí, ne?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články