Proč si sjednat pojištění domácnosti a co vše pokryje?

Nevíte si rady při výběru pojištění domácnosti, či dokonce váháte s jeho pořízením? V následujících řádcích se dozvíte, co vše takové pojištění domácnosti kryje a proč neváhat s jeho sjednáním.

girltime.cz_ergo_cz_uvodni

Televize, gauč a další vybavení domácnosti

Zakládáte si na vybavení své domácnosti? Luxusní elektronika, masivní nábytek, kvalitní vybavení kuchyně a další? Pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré vybavení domácnosti, tedy například na elektroniku, nábytek a váš další majetek. Některé druhy nabízí i připojištění garáže a věcí, které se nachází na vašem pozemku.

A pokud chcete ochránit členy své domácnosti i mimo domov, k pojištění domácnosti si sjednejte i připojištění odpovědnosti. To se vztahuje na případy, kdy vy nebo další členové domácnosti způsobí škodu třetí straně.

Přírodní živly a asistenční služba

Samozřejmostí je, že se pojištění domácnosti vztahuje na přírodní živly a katastrofy, ochrání tak vaši domácnost, pokud by došlo ke škodám způsobeným například kroupy, vichřicí, záplavami, sesuvem půdy, zemětřesením a dalšími. Promyslet si můžete i sjednání asistenční služby, která vám bude k dispozici, dojde-li k nečekaným situacím. Asistenční služba se vztahuje například na zámečníka v případě, kdy si zabouchnete klíče, nebo na opraváře, pokud se vám porouchá nějaký domácí spotřebič.

girltime.cz_ergo_cz_01

Snadné a rychlé sjednání

V době internetu a chytrých mobilních telefonů je možné pojistit si domácnost online. Stačí do formuláře vyplnit pár základních údajů: obytnou plochu domácnosti, typ budovy, ve které bydlíte, adresu a údaje o vás – a automaticky se vám vygeneruje kalkulace. Některé pojišťovny preferují sjednání pojistných smluv online a nabízí na ně i výhodnější nabídky.

Pojištění domácnosti je praktické a neměli byste na něj zapomínat. Díky němu bude vaše domácnost chráněna proti událostem, které nemůžete ovlivnit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články