Proč si sjednat pojištění domácnosti a co vše pokryje?

Nevíte si rady při výběru pojištění domácnosti, či dokonce váháte s jeho pořízením? V následujících řádcích se dozvíte, co vše takové pojištění domácnosti kryje a proč neváhat s jeho sjednáním.

girltime.cz_ergo_cz_uvodni

Televize, gauč a další vybavení domácnosti

Zakládáte si na vybavení své domácnosti? Luxusní elektronika, masivní nábytek, kvalitní vybavení kuchyně a další? Pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré vybavení domácnosti, tedy například na elektroniku, nábytek a váš další majetek. Některé druhy nabízí i připojištění garáže a věcí, které se nachází na vašem pozemku.

A pokud chcete ochránit členy své domácnosti i mimo domov, k pojištění domácnosti si sjednejte i připojištění odpovědnosti. To se vztahuje na případy, kdy vy nebo další členové domácnosti způsobí škodu třetí straně.

Přírodní živly a asistenční služba

Samozřejmostí je, že se pojištění domácnosti vztahuje na přírodní živly a katastrofy, ochrání tak vaši domácnost, pokud by došlo ke škodám způsobeným například kroupy, vichřicí, záplavami, sesuvem půdy, zemětřesením a dalšími. Promyslet si můžete i sjednání asistenční služby, která vám bude k dispozici, dojde-li k nečekaným situacím. Asistenční služba se vztahuje například na zámečníka v případě, kdy si zabouchnete klíče, nebo na opraváře, pokud se vám porouchá nějaký domácí spotřebič.

girltime.cz_ergo_cz_01

Snadné a rychlé sjednání

V době internetu a chytrých mobilních telefonů je možné pojistit si domácnost online. Stačí do formuláře vyplnit pár základních údajů: obytnou plochu domácnosti, typ budovy, ve které bydlíte, adresu a údaje o vás – a automaticky se vám vygeneruje kalkulace. Některé pojišťovny preferují sjednání pojistných smluv online a nabízí na ně i výhodnější nabídky.

Pojištění domácnosti je praktické a neměli byste na něj zapomínat. Díky němu bude vaše domácnost chráněna proti událostem, které nemůžete ovlivnit.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články