Naučte se připravovat zdravé snídaně!

Stále dokola se vymlouváte, že ráno nemůžete snídat, protože zkrátka nemáte čas nebo se vám ráno z jídla dělá nevolno? Mějte však na paměti, že snídaně patří mezi nejdůležitější jídlo z celého dne a díky ní tak budete mít dostatek energie na celé dopoledne. Pokud tedy také patří mezi skupinu lidí, kteří si snídani ráno velmi ráno odpustí, začtěte se do následujícího článku.Palačinky s ovocem

Proč je snídaně tak moc důležitá?

Snídaně je vůbec prvního jídlo z celého dne. První zdroj energie po dlouhém spánku, proto j ráno velmi těžké nastartovat tělo, pokud se nenasnídáme. Jak chcete tělo přimět k životu, když jste organismu nedodali žádné živiny ani tekutiny?

  • Snídaně je velmi důležitým zdrojem energie, kterou tělo po ránu potřebuje. Navíc doplní tolik důležité sacharidy.
  • Je prokázáno, že lidé, kteří si dopřávají každý den snídani, mají menší chutě na sladké a zkonzumují více vitamínů a minerálů. Naopak zkonzumují méně tuků, to znamená menší cholesterol.
  • Snídaně podporuje koncentraci během dopoledne.
  • Je to sice zvláštní, ale pravidelná a zdravá snídaně vám pomáhá s redukcí tělesné hmotnosti. Vydatná a bohatá snídaně vám totiž dodá potřebné živiny a vy už nebudete mít potřebu zobat během dopoledne.
  • Snídaně působí blahodárně i na vaší náladu a tím přispívá k dobrému zdraví.
  • Zvyšuje se aktivita mozku. Zvláště děti by tedy měly snídat, aby se dokázaly dobře soustředit ve škole.

Mix semínek

Jak vypadá zdravá snídaně?

Snídaně by měla být nejvydatnější jídlo z celého dne. Zapomeňte na sladké nebo bílé pečivo, ale raději zvolte jeho zdravější variantu v podobě žitného nebo celozrnného. První jídlo dne se rozhodně neobejde bez ovoce a zeleniny, která dodá tělu vitamíny, minerály a železo. Nezapomeňte i na sušené ovoce nebo nejrůznější druhy semínek, které jsou výborným zdrojem aminokyselin. Skvělá jsou například slunečnicová semínka neloupaná https://www.nakliceno.cz/slunecnicova-seminka/, dýňová nebo chia.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články