Komunikace je hlavním pilířem vztahu

Jste ve vztahu a začínáte mít pocit, že to poslední dobou není tak hezké, jak to bylo na začátku? Je to zcela normální. Nikdy to neudrží to nadšení, vášeň, vzrušení a zajímavé chvíle. Někdy přijde ten čas, kdy se nadšení začne snižovat a váš zájem se začne vytrácet. Snažíte se hledat opět ten zápal. Ten ovšem nepřichází a vy začínáte mít myšlenky udělat něco, abyste buď vztah zachránili, nebo ho odsoudíte k zániku. Vždy je nějaké řešení. Hlavní je abyste chtěli. Důležitou součástí vztahů je mluvení. Každý den projevujte zájem o svůj protějšek. I obyčejná věta. Jak ses měl dnes v práci, a co jste dělali? Navážete kontakt s druhou osobou a začnete si povídat. Mluvení ve vašem vztahu rozvíjí zájem o druhého. Ať už začnete běžnými otázky nebo zabrousíte do speciálních kruhů. Odložte mobilní telefony, notebooky nebo tablety a věnujte se každý den sobě navzájem.

objetí

Když jste měli v práci těžký den, dejte to protějšku vědět. V takovou chvíli by vás měl podpořit. Obejmout a chvíli jen tak objímat. Tělesný kontakt mezi dvěma lidmi je velice důležitý. Samotné obětí ve vás vyvolá pocit útěchy s vědomím, že můžete těžký den hodit za hlavu a nechat se unášet pocity, že vás má někdo rád a že mu na vás záleží. V těle se vyplaví hormony štěstí. Naopak, když máte dobrý den, snažte se svou optimistickou náladu předat dál.

vztah

Ukažte mu, že i když byl dlouho v práci tak doma ho čeká něco pěkného. Už jen tím, že mu dáte pusu a při muzice začnete tančit. Zní to jako klišé, ale určitě mu to zvedne náladu, když vás uvidí, jak se natřásáte v klasickém domácím oblečení a čiší z vás spousta energie a pozitivní nálady. Na chvíli vypnete a v objetí se budete houpat do rytmu. Každá maličkost se cení a udělá vám daleko lepší den. Maličkosti váš vztah obohatí a dodají mu ztracenou jiskru. Každý den může být něčím zajímavý, stačí si jen pohrát s myšlenkou v hlavě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články