Přizpůsobte ideální dámské kotníkové boty k siluetě

Po mnoho let jsou kotníkové boty nejpopulárnějším druhem podzimních-zimních bot. Na tom není nic divného, protože jsou ideální pro většinu každodenních stylizací, jsou velmi univerzální a pohodlné. Pamatujte na to, že druh kotníkových bot by měl být přizpůsoben nejen k našemu oblečení, ale také, a může i především, k siluetě. Dnes navrhneme, jak si vybrat ideální dámské kotníkové boty k druhu siluety.

Dámské kotníkové boty pro ženy o masivnějších lýtkách

Ženy s masivnějšími lýtky obvykle přikládají význam k tomu, jak přizpůsobit vhodné kalhoty a tím zakrýt nepřijatelnou část těla. Nepamatují však, že většinou toto právě špatně zvolené boty budou mít vliv na to, že masivnější lýtky budou ještě více na očích. Jak tedy přizpůsobit dámské kotníkové boty k masivnějším lýtkám k jejich optickému zmenšení? Především je třeba vsadit na dámské kotníkové boty o jednoduchém, přizpůsobeném svršku, nejlépe takovém, který má všitou elastickou gumu. Navíc v případě tohoto druhu siluety budou dobře vypadat kotníkové boty na silném podpatku. Tímto způsobem opticky zmenšíte masivnější lýtku, a nohu zeštíhlíte.

Dámské kotníkové boty pro ženy o štíhlých nohách

Ženy o štíhlých nohách mají hodně štěstí, protože k jejich siluetě se bude hodit téměř každý druh kotníkových bot. Pokud máte příliš štíhlé nohy, bez obrysu svalů, dobře je opticky vyrovnat proporce siluety a nosit dámské kotníkové boty s ozdobami, například s třásněmi nebo přezkami. Pro štíhlé nohy se budou hodit jak vícebarevné kotníkové boty, tak i ty o asymetrickém střihu svršku, šněrovací a zvrásněné.

58989988d97871c26f8c85bf97a4e749

Dámské kotníkové boty pro ženy o krátkých nohách

Ženy s krátkými nohami musí dát pozor, aby boty opticky nezkracovaly jejich siluetu. Ideální budou dámské kotníkové boty na podpatku o jednoduchém, subtilním svršku a barevném provedení bližším barvě dolní části oblečení. Pokud nejste milovníky bot na podpatcích nebo se v nich necítíte stabilně, můžete si vybrat dámské kotníkové boty na platformě nebo klínku. Zatímco, pokud chcete nosit dámské kotníkové boty na ploché podrážce, svršek by měl dobře přiléhat k lýtku a tvořit s ním jednou linii.

Dámské kotníkové boty pro vysoké ženy

Vysoké ženy nebo ženy o dlouhých nohách se obvykle vyhýbají nošení bot na podpatku – a toto je dobrý nápad, protože tímto způsobem zdůrazňují efekt prodloužené siluety. Stejná zásada se týká také i kotníkových bot. Vysoké osoby by se měly vyhýbat bot, které jim dodávají centimetry. Pak stojí za to se vsadit spíše na boty na ploché podrážce. Pokud jde o dámské kotníkové boty pro siluetu o dlouhých nohách, dobře je si vybrat modely, které mají výraznější svršek a tvoří horizontální rozdělení nohy, což umožní opticky zkrátit tělo. Proto také doporučujeme barevné kotníkové boty, kontrastující s dolní částí oblečení, vybavené ozdobným svrškem s přezkami nebo třásněmi. Pokud však ženy o dlouhých nohách by chtěly nosit dámské kotníkové boty na podpatku, měly by si vybrat nízkou kačenku nebo sloupek, a se vyhýbat vysokého jehlového podpatku. Výběr ideálních kotníkových bot na podzim by měl být založen nejen na našem vkusu a aktuálních trendech mody, ale také i na typu naší siluety. Díky tomu boty budou nejen stylovým doplňkem, ale také i nám umožní zdůraznit výhody naší siluety, a zároveň zakrýt její případné nedostatky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články