Rozdovádějte vaše sousedy i vaše dítka!

Dnešní doba je smutná. Nevíme, kdy přijdou všelijaká nařízení, kdy bude nežádoucí sdružování osob, jako by toho nebylo dost, že i tak se lidé už moc nesetkávají. Nenechávejte scházení náhodě. Až se situace uklidní, buďte to právě vy, kdo „vyprovokuje“ schůzku se vašimi kamarády, přítelkyněmi. Pozvěte sousedy na partičku karet, zahrajte si spolu s vašimi dětmi pěknou společenskou hru. Pobavíte se všichni a prožijete spolu krásné veselé chvilky. Každým úsměvem si prodlužujete život. A kdo by nechtěl žít věčně a s úsměvem a radostí v duši?

parta mladých lidí si spolu povídá
Podzim svádí k setkávání u ohně. Máte-li to štěstí, že žijete v rodinném domě se zahradou, zapomeňte na krby a grilování, ale pozvěte sousedy s jejich ratolestmi na obyčejně opékání buřtů. Děti budou nadšené, vyprávějte jim o svých zážitcích z dětství. Opékejte nejen buřty, ale napíchněte na klacek jablíčko nebo hrušku. Že jste to ještě neslyšeli? Budete překvapeni, jak výtečně chutná opečené ovoce nad ohníčkem. A nezapomeňte dětem ukázat, jak se pečou brambory. Do dohasínajícího ohniště do žhavých uhlíků zahrabejte brambory.

opékání buřtů na ohni

Dbejte na to, aby byly stejné velikosti, přikryjte je zase uhlíky a nechte péct. Vyndávejte je v rukavicích, budou horké, otřete je z černoty a nabídněte dětem lahůdku. Můžete ji vyšperkovat k dokonalosti, když připravíte i kousky másla, které na oloupané brambory budete přikládat. Možná lehounce, ale skutečně jen maličko osolit a bašta je na světě. Umouněné, ale překvapené a spokojené děti, vám mohou připomenout vaše dětství a vy si třeba vzpomenete i na veselé historky, které obzvláštní genius loci vaší noci s opékáním buřtů, jablíček i brambor.
Se sousedy si připijte na zdraví, unavené děti do postýlek položte klidně a výjimečně i po půlnoci. Důležité je, že všichni spolu strávíte vzácné chvíle vyplněné radostí, úsměvy a třeba i zpěvu písniček, na které jste se s podivem rozpomněli.
Buďte vděční za setkávání s lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako vy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články