Buďte zdraví – vyhýbejte se stresu!

Říkáte si – a jak to mám asi udělat, když chodím do práce od vidím do nevidím, nestíhám termíny a doma mě čeká další zápřah! Odpovězte si: Je nutné, pracovat 15 hodin denně? Nehledě na to, že je to nezákonné. Seberte odvahu, rozmyslete si, co potřebujete vašemu nadřízenému sdělit, vyčkejte na vhodný okamžik a předestřete mu svou situaci. Děláte práci za tři, každý den sloužíte přesčasy, potřebujete odpočinek. Dejte dohromady argumenty a šéfa jimi zasypejte.

žena ve stresu

Nenechte po sobě šlapat, jste „jen“ člověk obdařený normálním zdravím, a ne nadpřirozenými silami. Pokuste se šéfovi vysvětlit, že mu můžete být prospěšný jen, pokud budete a zůstanete zdravým. A v poslední době začínáte již pociťovat značný úbytek sil. Jste schopní pracovat, ale za normálních podmínek a už vůbec ne dlouhodobě za několik kolegů dohromady. Stres je zabiják a oslabuje vaši imunitu.
Imunita je základem našeho zdraví a je potřeba ji posilovat, nikoliv záměrně a cíleně oslabovat. Po rozhovoru se šéfem se zbavíte nepříjemného napětí a jistě dojdete ke zdárnému kompromisu. Pomozte vašemu tělu se ještě více uvolnit. Zajděte si odpoledne anebo dle vaší libosti i navečer na příjemnou procházku. Jen tak choďte, vnímejte vaše tělo, jak se cítí, nepřemýšlejte o ničem, nechte vaše myšlenky volně proudit. Buďte tady a teď. Pokud můžete, zajděte do lesa a jen se dívejte. Zelená nabuzuje a uvolňuje.

seznam esenciálních olejů

Pro své zdraví uděláte hodně. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, okysličíte krev, plíce i hlava se vám pročistí. Doma dokonejte očistu tím, že si dopřejete vanu plnou horké vody, do které nakapejte pár kapek esenciálního oleje, zapalte vonnou svíčku a za zvuků tiché hudby relaxujte. Volte přírodní esenciální vonné oleje, jako jsou například v případě již nachlazení eukalyptový anebo smrkový či borovicový, pro odpočinek pomerančový. Své význačné postavení má ylang – ylang, který se dokonce považuje za afrodisiakum. Je vhodný právě i před spaním, protože uvolňuje, celkově zklidňuje a harmonizuje každou vaši buňku v těle. Pocítíte příjemnou vůni a klid, který se rozhostí ve vašem těle. Přetížení a napětí bude mizet, až se propadnete do blaženosti a do nového rána se opět budete probouzet s radostí a očekáváním.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články