Hledáte inspiraci na uspořádání kuchyňské linky?

Plánování kuchyně bezesporu nepatří k těm nejlehčím disciplínám, kterým se budeme za svůj život věnovat. To ale neznamená, že se k této výzvě nemůžeme postavit čelem. Samozřejmě je možné přizvat na pomoc bytového architekta nebo designéra a nechat si zařídit kuchyň na míru anebo se pomalu ale jistě vrhnout do samostudia a zjistit si jaké náležitosti má kuchyňská linka splňovat. Není vždy zapotřebí ctít nejnovější trendy, abyste se v konkrétním interiéru cítili dobře. Je zapotřebí vytvořit kuchyň, ve kterém se vám bude dobře vařit i žít.

Společné vaření
 
Trendy se vyvíjí velmi rychle a řada běžných smrtelníků je ani mnohdy nestihne zaregistrovat. Vyvíjí se i vaření a společně s ním jsou kladeny větší nároky na vybavení a spotřebiče. Velkým trendem je v poslední době zdravé vaření, čehož se výrobci kuchyní snaží využít a přichází na trh s novými spotřebiči, který tento trend umožňují. Zatímco ještě donedávna se téměř výhradně vařilo čelem ke zdi, dnešní moderní doba přichází s kuchyňským ostrůvkem, kam se přesouvá příprava jídla i samotné vaření. Samotné spotřebiče jsou pak zabudovány v kompaktním bloku skříní, kde jsou důmyslně skryty před zvídavými pohledy. Toto řešení interiéru kuchyně je sice velmi moderní a účelové, ale nehodí se do každého interiéru. Hodí se totiž povětšinou do velkých prostor, kde je kuchyně spojená s jídelnou a obývacím pokojem. Malé dispozice bezesporu ocení spíše klasické uspořádání. Řada kuchyňských studií v kategorii – inspirace nabízí různé řešení dispozice, kterými je možné se inspirovat.

Příprava dezertu
 

Zóny při vaření

Věděli jste, že kuchyňská linka se rozděluje na jednotlivé zóny při přípravě pokrmů. Nejprve vybíráme a zpracováváme potraviny, následně je tepelně upravujeme a nakonec se vypořádáváme se špinavým nádobím. Při navrhování dispozice kuchyně se doporučuje tyto zóny ctít.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články