Naše milé kadeřnice, kosmetičky, pedikérky, manikérky, masérky – těšíme se na vás!

Jak můžeme doma pomoci své pokožce a pleti, když jsou zavřené kosmetické salony? Téměř každá žena si klade tuto otázku. Dámy velmi trpí tím, že už nemohou docházet na pravidelné kosmetické ošetření ke své kosmetičce, kterou mnohdy některé považují téměř až za přítelkyni. A svěřují se jí s intimními či manželskými a pracovními problémy. A není divu. Ležíte svlečená na vyhřátém lůžku, obnaženou tvář a dekolt vystavíte na odiv své profesionální „kamarádce“ a jste spolu ve velmi blízkém kontaktu, téměř z očí do očí. Jen málokterá žena dovede odolat pokušení nesvěřit se se svým čerstvým problémem. Kdo jiný, než žena vám porozumí a navíc žena, kterou velmi často navštěvujete, je mimo vaše působení, takže je nestranná v rozhodování a případné radě, pokud ji o to požádáte.

profesionální služby kadeřnické

Stejně tak by mohly vyprávět story i kadeřnice, kterým jsou zvyklé jejich zákaznice snad někdy přeříkat i celý svůj život. Ale jak kosmetičky, tak i kadeřnice moc dobře vědí, že to je prostě i kus jejich profesionálního života být zpovědníkem a tajnosti, které se dozvědí – kvalitní a spolehlivé profesionálky nepustí dál. A proto se jim ženy tak rády a někdy až účelově svěřují.
Jenže v době koronavirové je dámám přístup k těmto profesionálním službám bohužel zakázaný. Žádná kosmetická ošetření, vlasové stylingy, příjemné rozmazlování díky rozmasírovaným svalům, ani opečovávané nožky svou oblíbenou a milou pedikérkou, natož upravené nehty manikérkou!

ukázka práce manikérky

Ženy jaksi zůstaly na všechno samy. A zjišťují, že to dá docela zabrat, když se mají začít samy postarat o svou pleť, která si žádá pravidelné péče, vytvarovat své nehty do pěkného obloučku, a ještě k tomu je kvalitně nalakovat, obrousit si paty a nedej bože, aby začal zlobit zase ten zarůstající nehet! To je pak problém. Vlasy holt rostou samy, jak chtějí, s tím dámy moc nenadělají, ale šediny jsou nežádoucí pro mnohou z nich. Nastupuje prostě domácí péče se vším všudy.  Nedivme se proto ženám, že už se nemohou dočkat svých „kamarádek“ z profi salonů …

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články