Dřevo: materiál, který se nikdy neokouká!

Pokud se něco v posledních letech drží na pomyslném žebříčků trendů, je to právě dřevo. Doba totiž přímo volá po přírodních a surových materiálech a proto můžeme vídat v interiérech dřevo v nejrůznějších podobách a provedení. Nábytek z masivu udělá skvělou službu modernímu i rustikálnímu interiéru a viděli jste někdy krásnější podlahu, než tu z opracovaného dřeva? I když je na trhu už celá řada věrných imitací, řada lidí i s ohledem na vyšší pořizovací cenu, zůstává věrná této přírodnině. Jeho předností je dlouhá životnost a schopnost stárnout s grácií. S podobnými vlastnostmi se nemůže pyšnit jen tak nějaký materiál. V kategorii – inspirace je možné najít řadu zajímavých tipů, jak využít dřevo v interiéru.

Dřevěná deska
 

Jak dřevo správně kombinovat?

Dřevo je zkrátka materiál, který se vždy ukazuje jen v tom nejlepším světle. Tedy za předpokladu, že dostane v interiéru možnost. Vyzařuje osobitou krásu, kterou by byla škoda potlačit. V interiéru, kde hraje hlavní roli dřevo, je důležité dávat pozor na přehnané kombinace a barevné variace. Už dávno není pravidlem, aby místnost tvořila jen jedna dřevina, ale jak se říká, všeho moc škodí. V jedné místnosti by tedy neměli být více než tři dřeviny. Do počtu samozřejmě zahrňte i podlahu.
 
Je také dobré kombinovat dřeviny stejného typu, které se mohou pyšnit stejným barevným základem. Například paletu hnědých tvoří wenge, ořech nebo dub dýmový. Pokud chcete svůj interiér ladit do světlejších barev, vsaďte na osvědčenou trojku v podobě dubu bílého, jasanu či břízy. A pokud toužíte do interiéru vnést trochu čokoládových tónů, uvolte dřeviny, jako jsou palisandr, ořech a merbau. Výběr dřevin se pak samozřejmě bude odvíjet i od dalšího vybavení v interiéru, na to nezapomínejte!

Práce se dřevem
 
Dřevo je velmi variabilní a stejně vkusně bude vypadat v paneláku jako na chalupě. Dřevěný nábytek totiž může dělat chloubu jak v moderním tak rustikálním interiéru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články