Jaké jsou nejčastější příčiny neplodnosti? Stres a špatná životospráva

V dnešní době, která je uspěchaná a celkově je na lidi vyvíjen velký tlak, je míra neplodnosti vyšší a vyšší. Proto je třeba zbourat toto tabu a vzdělávat se o tom už v dospívajícím věku. Dospívající se sice běžně nezajímají o takové věci, ale je třeba zvyšovat povědomí o tom, že tyto problémy tu jsou a je vhodné jim co nejvíce předcházet.

neplodnost

Častokrát se můžeme ve společnosti setkat s tím, že neplodnost se týká pouze žen. To je však velký omyl a ve skutečnosti je to vyrovnaná záležitost – ve 40 % je problém na straně žen, ve 40 % na straně můžu. Ve zbylých 20 % se příčina nenajde, nebo je na straně muže i ženy.
Neplodnost nezpůsobuje pouze jeden defekt, ale je jich většinou více. U žen to bývají například polycystické vaječníky, endometrióza, genetické faktory anovulace: porucha, při níž se vajíčka nejsou schopna uvolnit z vaječníků.
U mužů neplodnost způsobuje například špatná kvalita spermií, jiné zdravotní problémy nebo také genetické faktory. Ve všech případech s těmito příčinami souvisí také zdravý životní styl: například vyvážená strava, pravidelný pohyb, spánek, eliminace alkoholu a tabákových výrobků.
Poté vlivy okolního prostředí – znečištěné prostředí negativně ovlivňuje plodnost. A v neposlední řadě důležitý faktor: stres. Ne nadarmo se říká, že vše začíná v hlavě a tady to platí dvojnásob. Chronický stres negativně ovlivňuje hodně aspektů našeho života, a proto je vhodné ho eliminovat. Zkusit se zamyslet, co v životě vám stres působí a na tom se snažit pracovat. Začít dělat více aktivit, které vás baví, trávit více času s lidmi, které máte rádi a uvidíte, že se začnou dít zázraky.

embryo

Jestliže po roce snažení žena neotěhotní, je potřeba to řešit. Na klinice GYNEM nabízí jak informativní konzultace, kde se pár může na cokoliv zeptat a být kvalitně informován, tak samozřejmě konkrétní IVF procedury. Kladou důraz na to, aby se klienti cítili komfortně a dostalo se jim vše, co je třeba od prvního vkročení na kliniku. A jaká IVF procedura je pro vás ta správná? Na klinice je tým profesionálů, kteří s vámi zhodnotí všechna pro a proti, navrhnou řešení a zodpoví všechny vaše dotazy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články