Krásná místa Jižní Moravy

Cestování a toulky přírodou. Nevíte, co dělat, když jsou všechny obchody, kulturní akce, a společenské akce zavřené. Podívejte se do přírody. Ta je krásná v každém časovém období a můžete být na čerstvém vzduchu, který prospěje vašemu duchu i fyzické nátuře. Pravidelný pohyb je velmi prospěšný pro vaše svalstvo, které tak trénujete, stejně jako své plíce, srdce a další důležité orgány. Toulky krajinou mohou být zábava a můžete vidět spoustu krásných zákoutí a historických památek. Jižní Morava je kouzelná země s hojnou úrodou, dlouhými vinicemi a jedinečnou přírodou. Můžete zde potkat spoustu příjemných a šikovných lidí, kteří se živí poctivě a svá řemesla mají rádi. Například vinaři jsou na Jižní Moravě proslulí kvalitním a chuťově skvělým vínem. Najdete zde menší vinaře i ty větší.

Pálava

Krásné útulné sklípky s vlastními tradici. Kouzelným místem je Pálava a její rozsáhlá oblast. Povíme si něco o Lednici, která je jedním z nejnavštěvovanějším turistickým městem. Dominantou Lednice je krásný zámek s pohádkovou zahradou a dalšími historickými skvosty. Zámek patřil rodu Liechtensteinů, kteří ho nechali předělat na reprezentační sídlo v duchu anglické gotiky.  Zajímavostí je palmový skleník s krásnými vzrostlými rostlinami, benátská kašna, římský akvadukt, ze kterého byl uměle vytvořen vodopád, čínský pavilon, minaret postavený v maurském orientálním stylu a umělou zříceninu Janův hrad.

kolonáda na Reistně

Celá oblast spadá pod národní památku Unesco. Je to pohádkové místo s rozsáhlým prostorem, kde se můžete kochat vzácnými vzrostlými stromy a jedinečně upravenou zahradou. Můžete využít lodní dopravy nebo si areál projít pěšky. Lednice nejsou jediným kouzelným místem, nedaleko jsou Valtice, které se pyšní Valtickým podzemím, kolonádou na Reistně, krásným zámkem a Bránou druidů. Mikulov má krásnou historii. Zachovalé renesanční domy na náměstí s kašnou a sousoším Nejsvětější Trojice. Jmenovat bychom mohli dál a dál. Jestli vás tato oblast zaujala, navštivte ji osobně, stojí to za to. 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články