Možné důvody, proč se vám nedaří zhubnout

Už dlouho se snažíte zbavit se přebytečných kilogramů, ale marně? Pár kilo sice shodíte, ale následkem jojo efektu je máte za chvíli zpět. Nebo se ručička váhy nepohne směrem doleva ani o píď? Poznáváte se v tom? Příčin, proč se vám nedaří zhubnout může být hned několik. Zkuste se zaměřit na následující body a možná přijdete na to, kde je chyba.

salát

1.                  Držíte dietu a současně cvičíte? Pak váha jít dolů nemusí
Pokud zároveň zdravě jíte a sportujete, pak se může stát, že váha dolů nepůjde? A důvod? Je to jednoduché. Přibývá vám totiž svalová hmota, která také něco váží. Úbytek tělesného tuku pak nejlépe porovnáte pravidelným přeměřováním problémových partií (pas, boky, stehna atd.).
2.                  Nemáte přehled o tom, co a v jakém množství během dne sníte
Možná byste byli překvapeni, kolik toho za celý den spořádáte. Zkuste si zapisovat kolik čeho sníte. Příjem kalorií by pak neměl převyšovat jejich výdej.
3.                  Ve stravě máte nedostatek bílkovin
V případě, že chcete zhubnout, měli byste zvýšit příjem bílkovin. Ty se totiž podílejí na stavbě svalové hmoty a také urychlují úbytek kilogramů. Zvýšením příjmu bílkovin také zrychlíte váš metabolismus.
4.                       Nedostatek spánku
Pokud málo spíte a chcete zhubnout, pak byste měli to, jak dlouho spíte, přehodnotit. Dostatek spánku se totiž podílí na metabolismu tuků.
5.                       Přijímáte příliš skrytých cukrů
Myslete i na to, kolik skrytých cukrů konzumujete. Třeba takové ovocné šťávy nebo džusy jich obsahují mnohem více, než byste asi tušili.

toust

6.                       Konzumujete moc alkoholu
Přílišné popíjení alkoholu také není v tomto případě vhodné. Má totiž poměrně vysokou kalorickou hodnotu a také po jeho konzumaci budete mít větší hlad a je tak větší pravděpodobnost, že začnete u pití „zobat“ nejrůznější chipsy a další nezdravé věci.
Zaměřte se na výše uvedené body, které jsou možná právě u vás kamenem úrazu a otevřete si tak dveře ke štíhlejší postavě. 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články