Kosmetičky a kadeřnice si vybírají nežádoucí dovolenou

V době, kdy se uzavřely kosmetické salony, kadeřnice si vybírají nežádoucí dovolenou, maséři a masérky dávají odpočinout svým rukám, utichly okrašlovací a rehabilitační aktivity pro mnohé muže a ženy. Přiznejme si ale, že nejvíce tím trpí ženy. Jsou samozřejmě i muži, kteří pravidelně docházeli ke svému kadeřníkovi, ale ti si se svým účesem – až na pár výjimek – nedělají tolik starostí, jako jejich manželky.

relaxace při kosmetickém ošetření

Ženy tím skutečně trpí. Nenavštívit svou kosmetičku, neulehnout do vyhřátého lehátka a v klidu a tichosti si vybrat svou hodinku či dvě, je pro některou hodně těžké. Konečně mohla po náročné práci ulehnout a nechat svou pleť a pokožku ošetřit kvalitními krémíčky, olejíčky, a hlavně péčí své prověřené kosmetičky. Některé ženy si našly v kadeřnicích či svých vizážistkách jakési třetí ucho, kdy se svěřovaly se svými intimními problémy. A najednou nic.
Ticho po pěšině. A musejí si o svých krásných opečovávaných chvilkách nechat zdát. Proto se ženy uchylují k domácí péči. Pro mnohou z nich běžná a každodenní praxe, tak k ní přibydou i pleťové vypínací, rozjasňovací, vyživující masky, které jim obvykle vmasírovala na obličej a dekolt profesionálka v kosmetickém saloně.

stříhání vlasů u kadeřnice

Ale pro jiné ženy je to přímo pohroma, když nebyly zvyklé o pleť pečovat a pravidelně docházely proto na profi ošetření. To samé pociťují i dámy, kterým nemá kdo opatrovat jejich účes. Málokterá se svěří kamarádce, aby jí nůžkami zajela do vlasů. Nic naplat, ani skutečně profi ostré nůžky v domácnostech zpravidla nemáme, ani není radno se nechávat ostříhat od kamarádek. Naštěstí existují i v době koronavirové kadeřnice, které mají povoleno vyjíždět do domácností. Jsou velmi žádané, ale některá žena, jež byla zvyklá na tu svou, si chuť na péči od cizí kadeřnice nechá raději zajít a vyčkává. Vlasy stáhne do culíku, objeví nové čelenky a odrůstající šediny zakryje barvou zakoupenou v obchodě. A vrací se k domácí péči, kterou ale nikdy nemůže vynahradit péče profesionálek.
A právě proto si mnohé ženy začínají uvědomovat, jak jim jejich někdy až blízké duše – kosmetičky a kadeřnice – velmi chybí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články