Nakupujeme jen roušky a respirátory?

Zdá se, že se rodinné nákupy omezily jen na shánění zdravotnických roušek, hygienických potřeb, zvýšené potřeby dezinfekčních gelů a krémů a v neposlední řadě s dalším opatřením – shánění respirátorů. Vláda totiž vyhlásila povinnost respirátorů v případě, když chcete navštívit rodiče či známé v domech s pečovatelskou službou a k tomu je nezbytný i negativní test na COVID-19. naštěstí jsou vládní nařízení plněna a uzpůsobována potřebám občanů. Zjišťování negativního antigenního testu se přenáší i do jiných lokalit, než jsou hygienické stanice a lidé, kteří mají zájem o návštěvu svých rodinných příslušníků v léčebnách dlouhodobě nemocných, se snázeji a rychleji dostanou k testování. Je sice nutné se objednat, ale v tom případě nastupuje pomoc rodiny, pakliže někdo nemá počítač anebo vůbec možnost se elektronicky objednat.

žena v metru s nasazeným respirátorem

Nic není tak horké, jak se zdá. Jsme sice soustředěni na to, mít doma neustále čisté a hygienické roušky, které si lidé i svépomocně šili a darovali známým i neznámým, kteří je potřebovali, ale nyní už musíme mít k dispozici hygienické roušky zdravotní. Či výše zmiňované respirátory. Seženete je v běžných obchodech (když zrovna nebudou vyprodané), ale také v lékárnách. Pozor na nákupy respirátorů na internetu z neověřených zdrojů.

volně ložené modré hygienické roušky

Z posledního testu časopisu DTest, který se věnuje testování různých spotřebičů a výrobků – pak propadlo několik respirátorů, které nesplňovaly účinky, jež slibovaly. Pak proto doporučujeme pro kýžené nutné pomůcky do skutečně ověřených obchodů či lékáren. Jsou i obecní úřady, které se předzásobily zásilkou respirátorů, oslovte proto i váš obecní úřad, zda je on tím, který má zásoby pro své občany.
Určitě neskládejte zbraně, doba je sice vysilující a pro mnohé z nás těžká, ale světélko na konci tunelu jednou začne problikávat, až se opět úplně rozsvítí. A tím se rozsvítí i naše duše a bude zase dobře.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články