Do nového domu určitě dosaďte prostornou šatnu

Pokud se chystáte plánovat stavbu rodinného domu, nezapomínejte na velmi důležitou věc, a tou jsou dostatečné úložné prostory. Určitě si najděte místo pro šatnu, a to nejlépe mezi ložnicí a koupelnou. Jen tak budete moci rychle a pohodlně vklouznout do šatů hned po ranním osprchování a probuzení. Dnes se navrhují menší domky, hlavně z důvodu úspory energií, proto bývají plánovány rozměry místností mnohem menší, než bývalo před zhruba dvaceti – třiceti lety, kdy byly stavěny prostorné patrové rodinné domy, a ještě navíc k tomu s podsklepením.

košile visící na ramínkách

To už se dnes nevídá, protože mladé rodiny nepěstují brambory ani ovoce na uskladnění. Jsou zvyklé vše nakoupit v obchodech a hypermarketech, hlavně z toho důvodu, že i nesezonní ovoce a zelenina jsou běžně k mání po celý rok. Ale i kdysi mělo pěstování a uskladnění své vlastní zeleniny a ovoce své plusy. Věděli jste, co jste vypěstovali, a to zpravidla bez chemických postřiků. Vždy jste měli doma po ruce mrkev, jablíčko, brambory a nemuseli jste dokupovat neustále zásoby.
Chápeme, že stavět dnes rodinný dům se sklepem, je možná tajným snem mnohých mužů, ani ne tak kvůli uskladnění výpěstků, ale kvůli volném prostoru pro domácí dílnu a mnohdy také pro sezonní věci. Jako jsou sekačka na trávu, jízdní kola celé rodiny, lyže s lyžáky a k tomu střešní box na převoz lyží, vrtačky, rozbrušovačky a vše, co se jen vejde do dílny. Mnohdy se, ač šikovní kutilové, musejí vzdát svého snu pro blaho rodiny a hlavně – stavět dnes sklep znamená navýšit rozpočet o statisíce.

šály na krk a kravaty

Takže – pokud zbude místečko, dovolte, manželky, svým mužům jejich vlastní prostor, kam se mohou uchýlit a zužitkovat své kutilské znalosti a dovednosti.
Určitě se nevzdávejte výše uvedené šatny, pak nemusíte do malé ložnice vměstnat skříně a bude alespoň o trochu vzdušnější. A do šatny přidejte zrcadlo, němého sluhu, případně schůdky, abyste dosáhly do vyšších pater.
Přemýšlejte dostatečně včas o vhodných úložných prostorách ve vašem nově rozestavěném rodinném domku. Nebudete toho litovat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články