Zavřené kosmetické salony a co teď?!

Téměř každá žena se zhrozila, když vládním nařízením byly definitivně zavřeny kosmetické salony a ony tak měly zakázaný přístup ke svým profesionálním opatrovatelkám své pleti. Žena, která má problémovou pleť, tím trpěla ještě více než dáma, která docházela do salonu „jen“ pro pravidelné ošetřování, a hlavně i výtečný odpočinek. Naštěstí jsou některé kosmetičky přístupné i telefonnímu kontaktu a dovedou vám i v této době poradit a nehodí vás přes palubu, jako je hodilo vládní nařízení. Je asi pochopitelné, že se to muselo stát a musíme se s tím smířit. Nic netrvá věčně.

kosmetička nanáší na pleť pleťovou masku

Až budou salony opět otevřené, rády ženy přispěchají opět za úžasnými chvilkami, které jim dokážou poskytnout jen profesionální kosmetické salony. Stejně tak se dámy i nesmírně těší na otevření kadeřnických salonů. Ženy nestačí dokupovat barvy na vlasy, stylingy, masky s péčí o vlasy, pleťové masky na obličej, který v zimě obzvlášť trpí. Dámy se musely na čas stát samy sobě kosmetičkou, kadeřnicí, pedikérkou a jejich manželé občas i masérkou.

šťastná maminka a usměvavé dítě

Na jednu stranu je příjemné zjištění, že existují ženy, které si už dovolí se nechat opečovávat a dokážou strávit hodinku či dvě na kosmetickém ošetření anebo na rozmazlovací či fyzioterapeutické masáži. Bohužel každá žena to ještě neumí. Jsou maminky, které by měly výčitky, že dělají něco pro sebe anebo že si to dokonce nezaslouží a ty dvě hodinky považují za ztrátu času. A tvrdí, že si nemohou dovolit tak marnotratně hýřit volným časem, který naopak musejí věnovat péči o děti a svou rodinu. Maminky, vy ale nejste otroky rodiny. Otrokářská doba už skončila před staletími. Vaše rodina očekává spokojenou a úsměvem vyváženou maminku, která se bude dětem věnovat s láskou a poskytne jim sladkou maminkovskou náruč. A protože je velmi náročné být skvělou matkou, právě proto byste si měla dovolit alespoň hodinku volna a nechat opečovat své tělo a tím i svou duši. Pak se bude domů vracet radostná, spokojená maminka, kterou všichni uvítají s obdivem. A víte proč? Protože když jste šťastná, pak „svítíte“ i navenek.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články