Tloustnete „ze vzduchu“?

Alespoň to si mnozí, respektive mnohé ženy myslí. Muži tloustnutí, až na výjimky, neřeší. Milé ženy, jestliže dle vašich slov tloustnete jen proto, že dýcháte vzduch a jste o kilo těžší už jen, když se napijete čisté vody, je na pováženou se nad sebou zamyslet. Nalijte si – pro změnu – ne sklenici perlivé vody, ale nalijte si čistého vína. A prokoukněte! Zastavte se v běhu, zklidněte se a nejlépe třeba i s vaší nejlepší kamarádkou proberte vaše zvyklosti a položte sama sobě několik důležitých otázek. Hlavně si na ně také popravdě odpovězte. Proto mějte u sebe svoji přítelkyni, která na vás dohlédne. Ona vidí věci třeba zase jinak a může vám podat její pohled. Je jen na vás, zda ho přijmete, a i když vám nebude možná zrovna dvakrát po chuti, zda nad ním budete alespoň přemýšlet.

žena s tlustým břichem

  1. Stravujete se pravidelně několikrát denně?
  2. Jíte v menších dávkách vícekrát denně?
  3. Dodržujete pitný režim?
  4. Pijete obyčejnou neperlivou neochucenou vodu?
  5. Vstáváte a usínáte v poměrně pravidelný čas?
  6. Máte klidné spaní, cítíte se ráno vyspalí a odpočatí?
  7. Spořádáte denně alespoň 400–500 gramů zeleniny na všechny anebo alespoň jeden ze způsobů (vařenou, dušenou, blanšírovanou, čerstvou)?
  8. Pravidelně sportujete anebo vyvíjíte podobnou činnost 2 – 3x týdně?
  9. Jste v jádru spokojený člověk?

zelenina jako šachová hra
Pokud jste na více než polovinu otázek odpověděli NE, projeďte si test znovu a odpovídejte pravdivě. Možná že objeví další ne. To je známka toho, že nejspíše netloustnete ze vzduchu, ale máte nepravidelný režim, na který jste si pomaloučku přivykla a považujete ho už za normální. A máte za to, že když uberete množství jídla a jíte málo, že jste udělala maximum. Hýbat se přece nemusíte, když tolik nejíte. To je všeobecně rozšířený omyl. Právě proto, že tělu nedopřejete živiny, které přijímat musí, aby fungovalo tak, jak má, a ještě mu je uberete, konáte kontraproduktivně. Tělo si naopak začne dělat z toho mála co má, tukové zásoby, protože neví, kdy dojde k dalšímu přísunu živin.
Pakliže se poznáváte, pak prvním krokem k hubnutí je změna nastavení vašeho myšlení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články