Kočičí společnost má své pozitivní bonusy

Soužití s kočičkou má přirozeně spoustu svých výhod. Nicméně je velmi důležité, jakou kočičku si vybereme, protože i zde můžeme udělat velkou chybu a mnohem později litovat. Každé plemeno je totiž jinak akční a jeho temperament se skutečně nemusí hodit k tomu našemu. Na druhou stranu je pravda, že kočka přináší do domácnosti samé pozitivní věci i co se týká zdraví, pokud ovšem nepatříme do skupiny alergiků, kteří mají celkově problémy se zvířecí srstí.

kočka, která leží

  • Její přítulnost snižuje krevní tlak, protože jedinec se vždy uklidní při mazlení a hlazení.
  • Na odbourání stresu skutečně postačí chlupatý kožíšek, je hebounký a v podstatě působí jako přírodní antidepresivum.
  • Zmírní bolest a truchlení. Nemocní se v přítomnosti kočičího kamaráda cítí v bezpečí a to má velký vliv na celkovou psychiku. To vše se velmi příznivě odrazí na zdraví.
  • Hlazení po měkounkém kožíšku je nejlepší balzám pro tělo, ale i duši.
  • Dokáží ovlivnit i věk majitele a to díky příznivému působení na snížení krevního tlaku, cholesterolu a odbourání stresu.
  • Rozhodně se s nimi nikdo nudit nebude a mnohdy se ještě od srdce zasměje.

zrzavá kočička

Odměňte svoji princeznu hračkou

I kočičky si chtějí hrát a obchody tak nabízejí spoustu různých hraček. Jaká by měla být ta správná? To je hodně těžké, protože kočku baví hračka, kterou vidí poprvé, když se okouká a dostatečně dlouho si s ní vyhraje, tak její zájem klesá. Spíše si vyžaduje pozornost majitele. Nicméně ať vyberete jakoukoliv hračku, tak vždy dbejte na její bezpečnost. Neměla by rozhodně obsahovat malé části, které se dají velmi snadno ukousnout a způsobit tak velké zdravotní problémy. Závěsné a pohyblivé hračky vedou, stejně tak jako pohybující se myška nebo míček. Hraní je totiž základní kámen, u malého kotěte, ke zdravému vývoji a jeho mentalitě. V tomto čase se mnohé buduje, stejně tak jako u dítěte. Majitel má tak možnost vychovat velmi zdravého kočičího jedince.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články