Moderním interiérům vévodí přirozenost

Interiérové trendy v posledních letech nabraly na obrátkách, teď to ale skoro vypadá, že na nějaký čas zakotvily v přirozenosti. K vidění jsou moderní interiéry z přírodních materiálů se směsí živých rostlin, které vytváří decentní solitér. Jejich kombinace vytváří v interiéru zdravé prostředí bez zbytečných a umělých materiálů, kterými jsme se v posledních letech obklopovali na každém kroku. Co se týká dispozice, stále jsou oblíbené otevřené prostory. Spojení obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou se mnohdy rozrůstá o další funkční celky, jako je pracovna nebo posilovna. Je ale pravda, že tento trend nemusí být tím pravým ořechovým pro každého. Rozhodně se v takovém prostoru nebudou dobře cítit jedinci, kteří dávají přednost soukromí.

Design interiéru
 
Otevřený prostor jako prostředek k utužení vztahů
I současná pandemie pomohla k rozdílnému nastavení žebříčku hodnot, řada rutinních činností se přenesla do domácností. Studium, práce, výuka dětí… to se ještě donedávna odehrávalo mnohdy v jednom prostoru a do jistého měřítka tento trend přetrvává i nyní.
 
S otevřenými prostory, kdy se záměrně propojuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, není dlouhou dobu už žádnou novinkou. Přibývá však kuchyní, jejichž pracovní plocha je umístěna v tzv. kuchyňském ostrůvku. Toto řešení dokonale propojí kuchyni s jídelnou či obývacím pokojem, ale rozhodně nenajde využití v každém interiéru. Vždy je zapotřebí ctít celkovou dispozici, nikoliv se rozhodovat podle nejnovějších trendů, které sice rozhodně vypadají dobře, ale nepřináší řešení pro každého.

Čisté linie
 
Také přemýšlíte, jak zaměstnat děti během práce v kuchyni? Tento problém řeší další z trendů, kdy kuchyně přímo navazuje na hrací místnost pro děti. A nesmíme zapomenout ani na cvičební kout, jelikož cvičení v domácích podmínkách je stále populárnější, možná i vlivem uzavření fitcenter.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články