Život s mazlíčkem nebo bez něj

Máte doma psa nebo kočku? Jaký je život s domácím mazlíčkem a jaký je život bez nich. Bereme je jako součást rodiny, a když si je jednou pořídíme, už na ně nedáme dopustit. Jen v některých případech si majitelé neuvědomí, jak obtížná bude jejich péče. Musíme jim dát kus sebe a spoustu svého času. Rozhodně to za to stojí. Neboť se stanou naší součástí a věrnými a upřímnými společníky na každý den. Život bez mazlíčku není špatný, ale tomu s mazlíčky se nikdy nevyrovná. Bez nich máte pocit svobody. Nic vás nesvazuje a nikdo na vás není závislí. Nemusíte nikomu věnovat péči a můžete svobodně cestovat, aniž byste řešili, kam mazlíčka umístíte, když budete pryč. Ale na druhou stranu přijdete o spoustu krásných chvil. Každý den, kdy s vámi tráví čas a dává vám svou lásku. Dáme vám pár příkladů jaký je život a bydlení s mazlíčky a bez nich.

pes

  • Každý den začíná stejně, proberete se a vedle vás v posteli se roztahuje chlupáč. Někdy zabírá víc prostoru než vy. Celou noc kvůli němu nespíte, ale ráno mu vše odpustíte hned, jak otevře oči a přivítá vás mazlením a olíznutí. Musíte kvůli nim stávat o půl hodiny dříve, ale zase se krásně probudíte při venčení. Nesedáte za volant vašeho auta ospalí. Když psa nemáte, vyspíte se klidně a ještě si můžete přispat.
  • Přes den ho nemůžete nechat příliš dlouho doma samotného. Musíte domů spěchat na venčení. Společná procházka ať svítí sluníčko, prší nebo mrzne, až praští. Musíte ven za každého počasí. Čerstvý vzduch a pravidelné procházky vám prospějí a vaše tělo se tak udrží v kondici. Každý pes vás láskyplně vítá u dveří a může se zbláznit, že jste už přišli. Když psa nemáte, někdy se vám nedostane ani pozdravení od přítele, manžela nebo dětí.

společné procházky

  • Pří každém jídle máte věrného kamaráda, který z vás nespustí zrak, dokud nedojíte poslední sousto. Čeká, že se s ním rozdělíte nebo vám náhodou něco upadne. Nakonec vám nezbude nic jiného, než se s tím "somrákem" rozdělit. Bez psa vám nikdo neslintá na nohu a v klidu se najíte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články