Extra panenský olivový olej a jeho použití

Pravý a kvalitní extra panenský olivový olej je skvělým zdrojem živin a je tak pro naše zdraví velmi užitečný. Jaký má extra panenský olivový olej použití, co obsahuje a jaké účinky vám jeho používání přinese?
Obsah cenných živin
Olivový olej je bohatý na antioxidanty, nasycené tuky, omega-3 a omega 6mastné kyseliny. Obsahuje také velké množství vitamínu E a K a kyselinu olejovou.

olivový olej

Účinky pro zdraví
Mezi nejzásadnější účinky, díky kterým je olej tak prospěšný se řadí silné protizánětlivé účinky, ochrana před kardiovaskulárními onemocněními, snížení rizika vzniku diabetu nebo třeba antibakteriální účinky. Navíc zlepšuje paměť, podporuje trávení a metabolismus tuků, takže pomáhá i při hubnutí.
Kde všude si najde extra panenský olivový olej svoje využití
I u vás doma si velice rychle najde místo a stane se vaším velkým pomocníkem ve zdravém životním stylu a nejen v něm. Svoje uplatnění si totiž najde nejen v kuchyni, ale také v oblasti kosmetiky.
V KUCHYNI
Tato pochutina se vám bude hodit především ve studené kuchyni. Je tak ideální třeba do nejrůznějších salátů, marinád, omáček a podobně. Skvělý je ovšem třeba i na potření masa před jeho pečením v troubě. Bez obav jej lze použít i na smažení a pečení. Pozor si dejte ovšem na to, abyste dodrželi doporučení zahřívání na maximální teplotu 180°C.
V případě trávicích obtíží jej můžete konzumovat i samotný na lžičce. Každé ráno nalačno vám poslouží jako účinné přírodní projímadlo.

maska

V PÉČI O TĚLO
Oblíbený je i jako kosmetický produkt. Použít se dá takřka na celé tělo, a to od hlavy až po paty. Vaši pokožku dokonale zvláční a promastí. Hodí se také jako šetrný odličovací prostředek. Perfektní je i v péči o vlasy. Dokonale zacelí konečky, postará se o poškozené vlasy a vaše hříva po něm bude lesklejší a zdravější. Vyzkoušejte třeba vlasový zábal.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články