Jste obézní a nic vás nevyburcuje? Zkuste to s námi.

Obezita je lékaři považována za vážnou chronickou nemoc. Ale to pro vás asi není žádná novinka. Co může obezita způsobovat kromě toho, když se z pěkného hezouna mladíka po letech manželství stává Otesánek a manželka Otesánkovi už nehodlá nadále zavazovat tkaničky u bot? Roky mu domlouvá a přesvědčuje ho ke změně zdravého životního stylu. Jen si představte, že žena vidí každý večer doma sedět před televizním přijímačem hromadu tuku s lahváčem v jedné ruce a kusem uzeného v druhé ruce. A věřte, že to nebývá pěkný pohled.

muž si měří tlusté břicho metrem

Pokud už vám vymluvila díru do hlavy, objednala vás už u třetího psychologa, kupuje vám knížky o psychoterapii, dietách, pere vám neustále zpocené košile a nakupuje spoustu deodorantů, na dovolenou jede sama, protože se nevmístíte do sedačky autobusu, pak se nedivte, že už jí rupnou nervy. A když nevidí kýžený výsledek a vy sami nemáte nejmenší snahu k ozdravění vašeho společného života, odchází od vás.
Je určitě těžké změnit životní styl. Ale chcete na stará kolena zůstat sami nebo se společně s partnerkou těšit z vnoučat, jezdit s nimi na dovolenou pod stan anebo létat k moři a ukázat jim poprvé v životě mořský příboj?

muž ukazuje břišní tuk na břiše

Je vám milejší zůstat sám s televizí a nevytáhnout paty z domu nebo ukázat vnoučkovi, jak se vyřezává píšťalka, skládá a posílá vlaštovka z papíru, vyprávět vnukovi o lumpárnách, které jste jako malí prováděli. Kopat si vnoučetem s míčem, vzpomenout si na parádní kličku, kterou jste udivovali v mládí holky a klučina na vás bude zírat s nadšením zrovna jako ta děvčata, před kterýma jste se tehdy předváděl. A večer vám vnuk přijde dát dobrou noc se slovy: „Dědo, ty jsi ale třída!!“
Pořád nic? Pak vězte, že obezita přináší celkem pravidelně alespoň pár z těchto bonusů:

  • Kardiovaskulární onemocnění
  • Gastro problémy
  • Spánková apnoe
  • Úzkost a deprese
  • Močová inkontinence
  • Artróza kolenního kloubu
  • Karcinom prostaty, jícnu, jater, žlučníku
  • Cévní mozková příhoda

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články