Optické zvětšení prostoru

Bydlíte v menším bytě a vaše předsíňka je velmi tmavá a malá. Snažíte se ji opticky zvětšit, ale zatím se vám moc nedařilo? Není vůbec jednoduché vymyslet, co kam dát, aby se váš prostor aspoň opticky zvětšil. Dáme vám pár rad a tipů, jak zvětšení docílit.

zrcadlo

  • Za prvé nesmíte v místnosti mít příliš věcí. Čím více věcí budete v prostoru mít, tím zmenšíte doposud reálný prostor a nebude to vypadat dobře. V jednoduchosti je krása a malý botník s posezením vám bude bohatě stačit. Nemusíte mít skříň, která vám zabere půlku síně. Minimalismus je v dnešní době velmi populární. Více prostoru zajistí lepší pohyb po místnosti. Například, když ponesete těžký nákup. Nemusíte se bát, že o něco zakopnete.
  • Druhou radou je vymalování tohoto malého prostoru. Když zvolíme některé výrazné tmavé barvy, tak si rozhodně nepomůžeme. Říkáte si, že tmavě modrá by byla pěkná, to možná ano, ale docílíte pouze toho, že místnost bude ještě tmavší. Do tmavých prostorů musíte volit rozhodně něco světlého. Jemné odstíny žluté, béžové nebo klasickou čistou bílou. Bílou barvou rozhodně nic nezkazíte. Místnost tak bude mít eleganci a získá na svěžesti.

bytový dům

  • Poslední a nejdůležitější radou jsou zrcadla. Když dáme do malé místnůstky, do které dopadá aspoň trochu světla. Zrcadla zajistíme krásné prosvětlení. V zrcadle se budou odrážet opačné prostory a tím se její prostor opticky zvětší. Můžete volit mezi jedním velkým zrcadlem například po celé délce jedné strany nebo zvolit více menších zrcadel. Mohou být různě natočeny nebo vytvářet poskládáním nějaký obrazec. Dnes jsou moderní šesti hrany, které se poskládají těsně vedle sebe a vytvoří krásný moderní design. Rozhodně nevolte náhradu zrcadla fólie. Jejich propracování natolik dobré, aby vám dali krásný odraz. Budete v nich vidět jen něco rozmazaného v podobě siluety člověka.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články