Bylinky pro běžné užívání

Jak mohou být prospěšné sypané kvalitní čaje a jaké bylinky jsou dobré na posílení imunity organismu a vašeho zdraví. Vaši imunitu může vychýlit z rovnováhy spousta věcí. Stres, špatné zprávy, málo spánku, spousta pracovních povinností a málo času na sebe. Pijete rádi čaje nebo je nemáte úplně v oblibě. Sypané čaje jsou dlouholetou tradicí předávanou po generace. V bylinkách, ovoci a koření se skrývá spousta energie, vitamínů a potřebných látek pro vaše tělo. Dnes si některé bylinky představíme a řekneme si na, co jsou dobré a jak předejít nachlazení nebo snížení imunity.

sypané čaje

První významnou bylinkou je heřmánek, mnoho lidí jeho blahodárné účinky zná. Heřmánek je v hodný ve stresovém a neklidném období. Zklidní vám mysl, posiluje imunity a bojuje proti chřipce a nachlazení. Zajistí vám snadnější usínání a prohloubí váš spánek. Tlumí nepříjemné svalové křeče a ulevuje od žaludečních potíží. Má skvělé účinky na pleť a vlasy. Je to skvělá bylina má výrazné aroma. Můžete ho najít volně v přírodě.

Druhou bylinou jsou květy lípy. Mají zásadní vliv na imunitu, díky velkému množství antioxidantů, které obsahují. Pomáhá při úzkosti, stresu, nachlazení a v chřipkovém období. Bojuje proti infekcím a zánětům. Je nedílnou součástí správného zažívání a snižuje krevní tlak. Nálevy z lipového květu je přirozeně nasládlý a mnoho dětí i dospělých si v něm najde svůj obdiv. Lipové nápoje se dají pít za tepla i za studena.

síla heřmánku

Třetí a běžnou přísadou čajů je šípková kůra. Šípky jsou běžně dostupné a může si je nasbírat každý. Jejich léčivá síla je velká a málokdo si to uvědomuje. Posiluje imunitní systém, pomáhá při zánětech a má příznivě pomáhá funkci cév. V chladném období uvolňuje nachlazení a odstraňuje únavu. Je velkou pomocí při nemocech močových cest a ledvin.

Nepodceňujte sílu bylinek, ovoce a koření. Mají své blahodárné účinky, o kterých věděli i babky kořenářky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články