Chcete mít formu do plavek?


Venkovní teploty stoupají a plavková sezóna se blíží rychleji, než bychom čekali. Dámy, pokud cítíte, že po zimě nejste zrovna ve formě a potřebovaly byste nějaké to kilo zhubnout, pak jste tu správně. Poradíme vám, co udělat pro to, abyste letos u vody vypadaly neodolatelně.

Upravte svůj jídelníček

Začněte u toho, co jíte. Omezte sladká a tučná jídla a zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Možná vás překvapí, že denní doporučená dávka u zeleniny je 400 gramů a u ovoce 200 gramů.

Obohaťte svůj jídelníček také o bílkoviny, které tělo dostatečně zasytí a zároveň pomohou při budování svalové hmoty. Pocit sytosti budete mít i tehdy, když budete konzumovat dostatek vlákniny.

Omezte příjem jednoduchých sacharidů. Nekupujte si sladkosti a s mírou konzumujte produkty z bílé mouky. Rohlíky nahraďte celozrnným chlebem, těstoviny pak třeba quinou, rýží nebo pohankou.

obložený talíř

Dejte si pozor také na tzv. tekuté kalorie. Nepijte slazené nápoje, ale raději si do sklenice nalijte čistou vodu. Tu občas můžete nahradit zeleným čajem.

Speciální tip pro vás: Jezte pravidelně, nevynechávejte snídaně ani svačiny. Začněte si vařit doma a nepoužívejte polotovary.

Omezte stres

Nebudete-li v pořádku po psychické stránce, bude se vám hubnout jen těžko. Omezte tedy stres a pokuste se vyřešit všechny svoje problémy. Naučte se odpočívat, meditovat a čas od času vypnout hlavu.

Najděte si motivaci pro hubnutí a za každý úspěch se odměňte (nikoliv však jídlem, ale třeba masáží nebo novou knihou). Nevzdávejte se. Než dosáhnete své vysněné postavy, bude to pravděpodobně chvíli trvat.

Neponocujte. Dopřejte si dostatek spánku.

Lidé, kteří dobře spí, lépe hubnou. Pokud totiž člověk dostatečně dlouho spí, produkuje jeho tělo méně stresových hormonů, které mu v hubnutí brání. Unavení a vyčerpaní lidé mají často větší chuť k jídlu a také větší chuť na sladké. Tělo se totiž snaží nějak doplnit energii, která mu kvůli nedostatečně dlouhému spánku chybí.

spánek

Speciální tip pro vás: Zbavte se všech nezdravých věcí, které máte doma. Vyhoďte sladkosti, čokolády, šťávy i chipsy. Pokud nezdravé jídlo nebudete mít doma, nebudete ho jíst.

Hýbejte se!

Sedíte celý den v kanceláři u počítače a večery trávíte u televize? Není se čemu divit, že nehubnete, ale přibíráte. Začněte do práce chodit pěšky nebo jezdit na kole, nepoužívejte výtah, ale choďte po schodech.

Najděte si nějakou pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a té se pravidelně věnujte. Může to být běh, aerobic nebo třeba jízda kole nebo kolečkových bruslích.

Kromě aerobních aktivit zařaďte do svého cvičebního programu i posilovací cviky.
Potřebujete-li pro vámi vybranou sportovní aktivitu nějaké speciální pomůcky, bez problému je seženete na Nejsport.cz. Zakoupit zde můžete nejrůznější fitness pomůcky, běžecký pás i sportovní oblečení či obuv.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články