Internetový obchod v současnosti jen kvete

V současné době jsou e shopy na vrcholu svých možností, a to co se týká nakupování oblečení, sportovních i domácích potřeb, papírnických potřeb, což ocení zvláště maminky, které nakupují pro své děti školní potřeby. Nakupování na internetu a jeho výhody poznávají zákazníci již delší dobu a i ti zapřisáhlí milovníci kamenných prodejen nakonec zjišťují, že není až tak špatné objednat si zboží na webové stránce jejich oblíbeného kamenného obchodu. Můžete si zboží v klidu vyhledat, proklikat se nabídkami velikostí a barev, vidíte, zda zboží má obchod na skladě nebo kdy bude k dostání.

nákup provedený po internetu

Šetříte i na poštovném. Některé firmy vám nabídnou věrnostní kartu a pro tyto zákazníky je poštovné zdarma anebo si necháte zboží doručit do kamenné prodejny a vyzvednutí je též zdarma. Internet nabízí spoustu výhod, platíte zpravidla platební kartou, platba je provedena v cuku letu, až si říkáte, jak je to jen možné? Na email vám přijde potvrzení platby, potvrzená objednávka, faktura, vše se vyřizuje elektronicky. Díky věrnostním kartám můžete i snázeji reklamovat zboží, máte účtenky k dispozici kdykoliv se na ně chcete podívat, nemusíte nic skladovat doma a neustále hledat fakturu nebo ony stvrzenky z obchodu.
Starší lidé stále ale dávají přednost kamenným prodejnám, kde si mohou zboží „ohmatat“ a vyzkoušet. Vidí ho před sebou a snázeji se tak rozhodují, než kdyby si prohlíželi obrázky na internetu. Nehledě na to, že ne všichni zákazníci staršího věku disponují počítači či připojením na internet. Takže není zcela rozhodnuto, které obchody vedou – zda kamenné prodejny anebo internetové e-shopy.

žena platí kartou na e-shopu

Zdá se, že internetový obchod v současnosti jen kvete a je podpořen de facto vládními opatřeními, kdy byly neprodyšně uzavřeny jak školy, školky, knihovny, veškerá kultura, ale také obchody s nepatrnými výjimkami. Obchodníci ztrácejí na zisku, zákazníci možná naopak šetří, protože nejsou vystavováni potřebám neustále nakupovat nové zboží. Ostatně, většinu času trávíme doma, tak k čemu by nám byly nové kalhoty, sukně, šaty …?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články