Jak vyřešit nedostatek prostoru v místnosti?

Existuje celá řada elegantních řešení pro každou domácnost, co se týče nedostatku místa. Pokud nežijete ve ville s dvaceti ložnicemi a třemi uklízečkami, je těžké nacpat všechno do jednoho malého bytu. S těmito tipy a triky se už ale nemusíte rozhodně být ani nedostatků, ani přílišné neorganizovanosti.

bydlení

Police a skříně

Pokud máte alespoň holé zdi, můžete na ně navěsit tolik polic, kolik jen chcete. A že si můžete vybírat? O tom není žádná řeč. Dnes koupíte elegantní police i chytrá řešení kdekoliv, stačí pár šroubů a máte další prostor navíc na zdi, kde můžete ihned dát několik různých věcí, od malých upomínkových předmětů po knihy.

Chytrý skříňový prostor

Pokud se rozhodujete mezi různými skříněmi, zkuste si pořídit takovou, která má co nejvíce šuplíků. Všechno se dá složit. Visací místo si nechte pouze pro kabáty, obleky a podobné věci, které nemohou být jen tak složeny. Čím více šuplíků, tím lépe, protože to jsou skutečně ta místa, která chcete zaplnit až po okraj. Skříň tak může mít další dodatečnou funkci i jako malý sklad.

Pracovní stůl pod postelí

Velice chytrým řešením, jak můžete skloubit pracovní prostor a prostor pro spaní je koupit si poschoďovou královskou postel a mít pod ní vlastní pracovnu. Takto nebudete rušit světlem spolubydlící či milovanou osobu a můžete pracovat. Ušetříte tak spoustu místa, které byste dříve zaplnili stolem, židlí, postelí. Takhle je všechno na jednom místě a máte zase další extra prostor pro něco jiného.

obývací pokoj

Snažte se udržovat pořádek a vyhoďte nepotřebné

Všechno slouží nějakému účelu – něco prostor zdobí, něco tam být musí a něco je tam jen tak pohozené a zapomenuté. Divili byste se, kolik se takového zbytečného harampádí nahromadí. Člověk má potom iluzi toho, že je všude málo místa. Stačí si ale pořádně uklidit a vyházet nepotřebné věci a rázem zjistíte, že to není zas tak hrozné, jak to předtím vypadalo.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články