Kočkám tloustnutí nesvědčí

Bohužel skoro každá druhá domácí kočka trpí nadváhou a kilogramy navíc, které nosí a ty nejsou jen estetickým nedostatkem. Za tím stojí mnohem více a to je zdravotní stav. Je to podobné jako u lidí, kdy obezita způsobuje zdravotní komplikace. Je důležité si uvědomit, že zde za původem bude stát samotný majitel. Ono je to jednoduché. Domácí kočka se nepouští ven a její působiště je jen domov. Tím je ovšem omezená v pohybu a tím se to musí zákonitě projevit na váze. Příjem energie se zvyšuje a energetický výdej naopak klesá. Také nám může tloustnutí způsobit kastrace, kdy dochází k hormonálním změnám. A jak se pozná taková nadváha? Ono to není těžké, je to vidět ji na první pohled, ale také hmat se dá použít. Nemůžeme nahmatat žebra? Chybí viditelný pas a dokonce se na omak zjistí tukové polštářky, tak jsme se o poznání přiblížili k realitě.kočka jak jí z misky

Drastická dieta nesvědčí ani lidem ani zvířatům

Rozhodně se v žádném případě nesmí omezit stanovená denní dávka krmiva. Kočka není připravena na to, aby zvládla rychlý půst. Mohlo by dojít k poklesu hladiny vitamínů a minerálů, případně může hrozit i hyperglykemický šok, protože kočky jsou velmi náchylné k cukrovce.obézní kočka
Co dělat?

  • Omezit okamžitě pamlsky, které jsou nezdravé. Pokud ovšem je na nich kočka závislá, potom je lepší navštívit sekci zdravých pamlsků a tím ji upravit zdravé odměny.
  • Zvědavá kočka se dostane úplně všude, tudíž úkol zní celkem jednoduše, ukrýt všechny dostupné pochutiny, na kterých by si mohla udělat party.
  • Kočku postačí krmit 3x nebo 4x denně, ale velmi malými porcemi.
  • Krmivo bychom měli volit s menším obsahem tuku, ale na druhou stranu by měl být zde vyšší obsah bílkovin, jelikož poté nebude trpět hlady.
  • Určitě se vyplatí číst složení krmiva a tak rozhodně nebrat s umělými barvivy a chemickými dochucovadly.
  • Pokud přece jenom chce někdo přispět k nastartování metabolismu správným směrem, tak do krmení může přidat probiotika.
  • Kdo se bude hýbat, tak nebude tloustnout, tudíž na místě je pořídit interaktivní hračky, kterými se kočka pohybově zabaví. Možností je skutečně mnoho, abychom nezničili zdraví našeho chlupáčka.


Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články