Kolik utratíte za hodinky?

Hodinky si nikdo z nás nekupuje každý den. Když už se rozhodneme k nákupu hodinek, s největší pravděpodobností se budeme pídit po takových hodinkách, které jsou kvalitní a nebude nám tak vůbec vadit si za ně trochu více připlatit. Obdiv našeho okolí je pro nás v případě tohoto „šperku“ velmi důležitý. Nechceme totiž několik let na své ruce nosit hodinky, které sice možná dobře vypadají, ale příliš dobře nefungují či vypadají na první pohled levně. V současné době totiž již hodinky nejsou pouze obyčejným ukazatelem času, nýbrž jsou také vnímány jako módní doplněk a také šperk, který dokonale podtrhuje naši celkovou osobnost a styl svého majitele. V neposlední řadě také upozorňují na naše postavení ve společnosti. V případě, kdy si vybíráte hodinky, měli byste se soustředit na celou řadu vlastností, které od svých hodinek očekáváte.

68281-luxusni-hodinky (1)

Jaký účel by měly hodinky splňovat?

Je jedno, zda chcete za hodinky utratit 200.000 Kč či 5.000 Kč anebo dokonce méně. Ve všech případech je totiž důležité si položit otázku, která by měla předcházet všem dalším otázkám, a sice jaká máte od svých hodinek očekávání. Pokud chcete hodinky pouze k tomu účelu, že vám budou ukazovat čas, vsaďte na hodinky, které nejsou příliš drahé. Vždy ovšem vybírejte hodinky s kvalitním strojkem, ať vás poté jejich koupě nemrzí, a to třeba při jejich páté opravě v hodinářství.

Jestliže chcete od hodinek něco více, například aby se pro vás staly ukazatelem vašich sportovních aktivit a byly schopné měřit čas či odpočítávat vaše tempo, měřit kalorie a ostatní, vsaďte na v poslední době velmi populární sportovní hodinky. Ocení je i ženy, jelikož má valná většina sportovních hodinek vzhled jako klasické hodinky, které jsou velmi módní a ženy jejich všestrannost oceňují. Pokud si budete chtít pořídit sportovní hodinky, počítejte s tím, že jejich cena není příliš nízká a vždy se bude odvíjet od toho, kolik funkcí hodinky zastávají a také jak vypadají. Některé modely sportovních hodinek svou cenou totiž konkurují i kvalitním švýcarským hodinkám.

68280-hodinky1

Švýcarské hodinky nebývají levné, ale pokud po nich toužíte a netrváte na nových, existuje spousta míst, kde seženete hodinky použité. Podívejte se například na výkup hodinek Praha, kde naleznete sortiment švýcarských hodinek v cenových hladinách od deseti tisíc až do stovek tisíc korun.

Odolné modely hodinek hledejte naopak v případě, kdy víte, že by se vám mohly poškodit při manuální práci, kdy je budete denně využívat a podobně.

Jak často je budete nosit?

Před samotnou koupí hodinek si také ujasněte, jak často hodinky chcete ve skutečnosti nosit. Existuje totiž skutečně velká škála materiálů hodinek, tvarů a barev. Výrobci se vždy snaží o to, aby byl každý z nabízených modelů, co možná nejpohodlnější, ovšem některé tvary se s pohodlností příliš nesnoubí. V případě, kdy budete chtít nosit hodinky každý den, a to od rána do večera, je vhodné si vybrat hodinky bez jakýchkoliv extravagantních tvarů, které jsou vyrobeny z více než pohodlných materiálů. Musíte si umět představit podobné hodinky nosit každý den. Pokud vám budou na zápěstí něčím vadit, není rozumné si podobné hodinky pořizovat. U materiálu se zase zaměřte na to, zda nemáte nějakou alergii na materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

68279-hodinky

Kolik chcete za hodinky utratit?

V dnešní době se nabízejí hodinky ve skutečně širokém cenovém rozmezí. Hodinky vás mohou stát několik stovek, ale rovněž i stamiliónů. V první řadě si tak musíte stanovit strop, kolik maximálně chcete za hodinky utratit, a podle toho uzpůsobíte svůj výběr. Pokud máte zálusk na například švýcarské hodinky, nemusíte za ně utratit majlant, pokud to váš rodinný rozpočet neumožňuje, ovšem můžete je pořídit také z druhé ruky, kdy vás hodinky vyjdou na polovinu jejich původní ceny či dokonce ještě méně. Na jejich kvalitě se tento fakt ovšem nikterak neodrazí. Kvalita je v každé cenové relaci odlišná, a tak je třeba vybírat hodinky s rozmyslem. Je možné sehnat velmi kvalitní modely za dobrou cenu, a to zejména u renomovaných výrobců či v módních domech. Dalo by se ovšem říci, že kvalitní hodinky dnes seženete téměř kdekoliv.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články