Houževnatec jedlý – posila pro imunitu

Možná máte pocit, že tuto houbu snad ani neznáte, protože tak divné jméno se hned tak neslyší. Tak nejen, že je to divný název, ale ani ona samotná houba není moc pohledná a navíc se označuje jako dřevokazná. Když se ale řekne Shiitake, tak mnozí začnou pokyvovat, že přece jenom ví, o co se jedná. A není divu. Pochází sice z východní Asie, ale její chuť je jedinečná a navíc zvládne posílit lidskou imunitu, srdíčko i cévy. Už jen stojí za vyzkoušení. V exotické kuchyni má samozřejmě svoje přední místo, jelikož se jedná o delikatesu. Nicméně asijská medicína šla ještě hlouběji a potvrdila naprosto jedinečný její účinek.

houby

  • Příznivě působí na posilování imunitního systému.
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
  • Obsahuje vitamíny skupiny B.
  • Nechybí jí měď, selen, zinek, mangan.
  • Má antivirové a antibiotické vlastnosti.
  • Příznivě působí na cévy.
  • Ovlivňuje i citlivé zóny, působí totiž jako účinné afrodiziakum.

Jak ji připravit?

V první řadě je třeba ji koupit a nejčastěji se dá sehnat na asijských tržnicích, ale pozor překvapit mohou i farmářské trhy se svojí nabídkou čerstvých skvostů. Shiitake se skvěle hodí k dušenému masu, do polévek, rizota nebo i do těstovin. V podstatě se s ní dá pracovat jako bychom měli před sebou naše klasické české hříbky. Takže klidně si můžete dopřát i smaženici. Jen jedna rada. Nikdy jí nemyjte pod tekoucí vodou. Je totiž velmi porézní a rychle natahuje do sebe vodu. Dá se zakoupit i ve formě sušené a zde se naopak doporučuje před použitím namočit.

doplňky stravy

Doplňky stravy

Shiitake se dá zakoupit i jako tekutý extrakt, který si můžete vychutnat v předepsané dávce ve sklenici vody nebo džusu. Nejlépe tak 30 minut před jídlem. Jedná se o 100% přírodní produkt, který pochází z ekologického zemědělství. Dále se dají zakoupit i tobolky, které jsou naplněny čistým sušeným práškem. Díky této úpravě si může každý dopřát dávku zdravého doplňku a to i v případě že houby nejsou jeho oblíbenou pochoutkou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články