Hýčkejte si své zdraví!

Obzvláště v dnešní uspěchané a ukýchané době. Pakliže jste dosud zdrávi, nepřestávejte a ač to zní divně – nevzdávejte se. To, že okolo vás chřipka pokládá do peřin kamarády, přátele a známé či kolegyně ještě neznamená, že se musíte sklátit také. Hlavně nepropadejte panice, není třeba si přivolávat nemoc. Nalaďte se na pozitivní notu, která je základem všeho dobrého.

relaxace v bazénu

Jen s pozitivní myslí můžete zůstat zdraví a mocní. Schválně si všimněte, co vlastně znamená slovo nemocný. Ne – mocný … Proto uchopte svou moc do ruky, usmívejte se a směle pracujte. Jen si dejte pozor, abyste zbytečně nepřepínali své síly. Vyčerpali jste se v zaměstnání anebo při domácích pracích? Pak vězte, že by měl ve chvílích volna následovat odpočinek. Někdo dává přednost aktivnímu odpočinku, protože ho dokáže nabudit a dodat energii. Jiný potřebuje skutečně oddych a klidný relax. Zachumlat se pod deku, začíst se do knížky, kterou tak dlouho odkládal anebo si na chvilku poležet, byť i zhlédnout romantický film a nabudit své smysly do růžova. Vytvořte si k tomu i příjemné prostředí ve stylu 3 x T: Ticho, Teplo, Tekutiny.

žena čte knížku

Prostě se věnujte jen sami sobě.
V těžké situaci bývají ženy, kterým po práci doma začíná další směna. Cítíte-li se vyčerpány, rodině v klidu sdělte, že si vybíráte svou půlhodinku, buďte alespoň trošičku sobecké. Co je to během 24 hodin pouhá půlhodinka? Rodinní příslušníci hlady nepomřou a pakliže jsou ohleduplní, rádi vás nechají odpočinout, protože ví, že odpočatá maminka je usměvavá maminka. A pokud ohleduplní nejsou, pak je nejvyšší čas je to naučit.
Vy také dopřáváte hlavě rodiny po návratu z práce zasloužený klid a odkláníte děti z jeho dohledu alespoň po dobu, než si živitel přečte denní tisk a naplní bříško lahodnou krmí. Tak proč byste si měla právě vy dělat výčitky, že si chcete odpočinout?
Ženy, odpočívat je n o r m á l n í.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články