Jak na suché vlasy bez života?

Majitelky vlnitých či kudrnatých vlasů si mnohdy postesknou, proč nemohou mít vlasy rovné, které nevyžadují tolik péče. I když jsou vlnité vlasy velmi náročné na údržbu, měly bychom se naučit milovat to, co nám příroda nadělila. Věřte nebo ne, ale ženy s rovnými vlasy zase touží po roztomilých a rozlítaných kudrlinách, které by žily svým vlastním životem.

Vlnité vlasy
 
Vlnité vlasy mají jednu obrovskou nevýhodu, vlivem struktury vlasového vlákna velmi rychlé ztrácejí hydrataci. Jsou tak velmi často suché, bez lesku a života. Je proto zapotřebí jim hydrataci dodávat a to nejlépe v každém vláskovém produktu, který použijete. Vše začíná výběrem správné kosmetiky! I když jsou drogerie plné vlasových produktů, ty na vlnité vlasy zde nenajdete. Povětšinou je dobré se poradit se svou kadeřnicí, která vybere odpovídající péči na míru dle struktury a typu vlasů. Pokud jste až doposud na vlnité vlasy používala kosmetiku na poškozené s vidinou, že jim poskytnete tu nejlepší péči, je tomu spíše naopak. Vlnité vlasy potřebují dodávat hydrataci, zatímco zničené vlasy spíše protein, což je základní stavební složka vlasu.
 
Jemná přirozenost

Kvalitní vlasová kosmetika

Krom kvalitních produktů je zapotřebí si osvojit i techniku mytí. Šampon aplikujeme pouze na vlasovou pokožku, na délky bohatě postačí stékající šamponová voda. Po šamponu vždy přichází na řadu hydratační kondicionér, který je potřeba pročesat a následně vmačkat prsty do vlasů. Jednou týdně je dobré své vlasy hloubkově hydratovat za pomoci masky na vlasy, která se aplikuje po šamponu a před kondicionérem. Vlasy důkladně opláchneme a necháme zabalené v ručníku přibližně 10 minut, ne déle!
 
A teď přichází na řadu správná foukaná za pomoci difuzéru, ale ještě předtím tepelná ochrana a gel na lepší definici vln. Za pomocí difuzéru pomalu sušíme vlasy do hladka a v předklonu se jednotlivé prameny snažíme stlačovat za pomoci dlaní.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články