Kuchyně, ve které se bude dobře vařit i žít

V kuchyni chtě nechtě trávíme spoustu času a s klidným svědomím jí můžeme označit za jednu z nejvíce využívaných místností v bytě. Při jejím plánování je proto dobré nenechat nic náhodě a vše promyslet do posledního detailu. Odměnou nám následně bude kuchyně, ve které bude radost vařit i trávit volný čas s rodinou. Pojďte se inspirovat několika zajímavými tipy, které vám pomohou načerpat potřebnou inspiraci.
 
Vintage kuchyně

Barvy, které jsou pro interiér klíčové
Ještě než se vrhneme na výběr kuchyňských skřínek a spotřebičů, je zapotřebí zvolit tu správnou kombinaci barev, která nás bude těšit a zároveň se jen tak neokouká. V řadě publikací najdete v kategorii – inspirace zajímavé tipy, jak postupovat při výběru barev v interiéru. Je to ale jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát.
 
Barvy přitahují naší pozornost a do značné míry ovlivňují, jak se vdaném prostředí budeme cítit. V kuchyni se samozřejmě toto pravidlo uplatňuje také, i když jsou zde i daleko důležitější věci k řešení. V posledních letech je velkým trendem neutrální základ, který je podpořen výraznějšími barvami v dekoracích a doplňcích. Tento trend však není zapotřebí dodržovat, vždy je důležité, abyste se v daném prostředí cítili dobře.

Moderní interiér
 
V posledních letech je velkým trendem šedá barevná schémata, vrací se ale tolik opovrhovaná bílá například v kombinaci s černými nebo zlatými doplňky. Neutrální barvy mají tu výhodu, že je možné je promítnout i do dalšího vybavení.
 
Spotřebiče, které jsou skutečnými pomocníky
U spotřebičů je primárně důležitá jejich životnost a funkčnost, měly by nám ale také svým vzhledem zapadnout do celkového konceptu kuchyně. V dnešní době je už naštěstí výběr široký a není tak problém vybrat spotřebiče přesně za tímto účelem. Velmi oblíbený materiál u spotřebičů je v současnosti černá nerezová ocel, ale na scénu se vrací i spotřebiče s vintage provedením, které jakoby vypadly z jiné doby.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články