Kosmetika a pravda o testování na zvířatech

Dnešní moderní doba je typická tím, že se nedrží na povrchu. Jde do jádra věci. Jinak tomu není ani v požadavcích na kosmetiku. Dnes už nestačí, aby řasenka vytvořila nejsvůdnější pohled, aby make-up udělal nejzářivější pleť bez jediné vady. Skloňují se slova jako ekologie, etika, ohleduplnost a veganství. Ženy chtějí být nejen krásné, ale zároveň jim není lhostejný osud zvířat, které trpí požadavky na dermatologické testování.
Krásná žena
Doba dávno minulá?
Bohužel ani v roce 2020 nejsou tyto děsivé praktiky minulostí. Obzvlášť pokud nakupujete značky masově prodávané v drogeriích nebo prostřednictvím katalogů mezi slečnami a dámami. Tyto známé firmy sice nemohou ze zákona zkoušet konečný výrobek na území Evropské unie, o výzkumu jednotlivých složek však už jednoznačný zákaz nepadl. Kamenem úrazu jsou navíc produkty vyrobené v mimoevropských zemích.


Povinnost v Číně
Pokud oslovíte jakoukoli z firem prodávajících kosmetiku v tuzemsku, uslyšíte vždy tu stejnou odpověď. Odvolávají se na zmíněné zákony a tudíž nemožnost podrobit na našem území řasenky, stíny, rtěnky, ale i krémy a šampony zkouškám. O tom, že své produkty vyváží do Číny, kde je testování ze zákona povinné, jinak by se na tamním trhu nemohly prodávat, však mlčí.Dekorativní kosmetika

Naděje pro zvířata
Existuje vůbec možnost, jak se dostat ke kosmetice se 100 % jistotou ohleduplnosti k němé tváři? Vyžaduje to sice větší aktivitu ze strany nakupujícího, ale možné to je. Nespoléhejte však na klasické drogerie. Hledejte ve specializovaných prodejnách a na internetu. Zajímat by vás měl certifikát HCS neboli Humane cosmetics standard udělovaný organizací Cruelty free international. Označeny jsou typickým logem zvaným leaping bunny, tedy králíkem vyobrazeným ve skoku. Ten jediným poskytuje opravdovou záruku netestování vzhledem k systému auditů a kontrol. Vodítkem mohou být aplikace, které jsou volně ke stažení a rozeznají kosmetiku ohleduplnou ke zvířatům od té neetické.


Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články