Koberce na schodišti: nejlepší nápady pro stylové zařízení

Koberce mohou příjemně oživit váš domov. Od pruhů po klasické jednobarevné modely v přírodních barvách, najdete design, který dodá vašemu domovu punc originality a elegance. Koberce dělají na schodech zázraky a pod nohama poskytují měkké a velice příjemné pohodlí.
Ať už chcete být odvážní s nápaditým designem nebo dáváte přednost neutrálnímu a střízlivému vzhledu, určitě najdete několik variant, které vás uspokojí.

krásné schodiště s kobercem

Jaké jsou nejlepší koberce?

Schody jsou oblastí s velkým provozem, takže je nezbytné, aby koberec, který je zakrývá, byl odolný, aby vydržel úroveň zatížení. Pokud jde o nejlepší schodišťový koberec, nylonové syntetické koberce mohou být tou nejlepší volbou pro bezpečnost a trvanlivost. I vlna je dobrá volba, protože její vlákna odpuzují skvrny a špínu (i když je dražší).
Schodiště je často první věcí, kterou vaši hosté uvidí, když vstoupí do vašeho domova, a může dát vašemu osobnímu stylu určitou identitu.
Kromě celoplošných koberců se často pro moderní i stylová dobová schodiště volí běhouny různých šířek, které nemusí nutně narušit rodinný rozpočet. Navíc při výběru užšího běhounu zůstává viditelná i část schodiště, což může být v případě kvalitních schodů výhodou. Celoplošné koberce vytváří na schodištích dojem luxusu a mohou také zakrýt nevzhledné opotřebované schody.

Koberec na schodišti

Koberec je dobrá volba na schodech, a to zejména pro domácnosti s malými dětmi a staršími členy rodiny. Dřevěné schody se mohou stát nebezpečnými, pokud se něco rozlije nebo děti pobíhají bez bot. Koberce sice nezabrání všem pádům, ale určitě poskytují větší stabilitu při výstupu po schodech a snižují následky pádů.

honosné sídlo se schodištěm

Proužky dle libosti
Odvažte se s proužkovaným designem, které skvěle doplňují schodiště z přírodního dřeva. Elegantní proužkovaný koberec uspokojí všechny nároky. Pruhované koberce kromě přitahování pozornosti pomáhají vytvářet iluzi většího prostoru, což je skvělé pro menší domov. 
Hravá směsice barev 
Oživte monotónní prostor nádhernou směsí odstínů, která vytvoří elegantní a příjemnou dekoraci. Takový koberec se hodí k světlým stěnám. Ve spojení s klasickým šedým pruhovaným kobercem se chodba stává dokonalým vzorem na příjemné prostředí.
Oblíbená modrá je uklidňující barvou, ideální pro vysoce frekventované oblasti. Modrá se skvěle hodí k bílým stěnám. Pokud máte malou chodbu, se kterou bojujete, zkuste sladit schodišťový koberec se stěnami. Výběr pouze jednoho odstínu dokonale spojí celý prostor.
Koberec s geometrickými vzory, nejlépe světlý, se bude dobře hodit do prostoru s minimalistickým nábytkem a doplňky. Dobře působí drobné, opakující se vzory.
Vyberte koberec se správnou strukturou
Při výběru schodišťových koberců v domě s velkou rodinou se rozhodněte pro koberce odolné vůči skvrnám a trvanlivé. 
Slaďte svůj koberec barevně se zábradlím
Pokud máte dřevěné zábradlí, můžete jej natřít stejnou barvou, jakou má váš nový koberec.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články