Hádky rodičů dětem neprospívají

Snad každý vstupuje do manželství s vidinou krásného a bohatého vztahu, kdy budou mít rádi jeden druhého a láska jim vydrží až do nekonečna. Proč by se také jinak dívky a ženy vdávaly a muži ženili? Ale bohužel v dnešní přetechnizované a rychlé moderní době se už téměř každé druhé manželství rozvádí. Kladete si s námi otázku proč?
Možná, že mladí vstupují do manželství s nadšením, které ani na okamžik nepřipustí problémy, finanční tíseň, zlobivé děti anebo když děti z později zjištěných důvodů – už nemohou přijít a obšťastnit čekající rodiče. Ale do manželství vstupují i zralé páry a ani ty „nevydrží“ svátost manželství.

smutné a nešťastné dítě

Lidé ve zralejším věku jsou mnohdy už zvyklí jednat jen pouze tak, jak oni si sami rozhodnou a vyhovuje jim to a najednou jsou v páru a musejí se začít podřizovat. A to mnozí prostě nepřekousnou. Možná v prvních letech manželství jsou ochotni ustupovat, ale pokud ustupuje pouze a jen stále jeden z nich a druhý absolutně nechce ze svých nároků a tužeb slevit, pak vznikají třenice, hádky, výčitky a rozchod je na spadnutí. Někde manželství „drží“ děti.

hádka mezi partnery

Mnozí tvrdí, že zůstávají ve svazku jen kvůli dětem, aby jim nebrali iluze a nekazili dětství. Ale myslíte si, že děti nevidí a neslyší? Jestliže jste natolik rozumní, že jako partneři spolu vycházíte v domluvě a bez zničujících hádek a vzájemných stresů, pak OK. Ale jestliže si nedokážete pomoci a každý druhý den vyčítáte partnerovi jeho pozdní příchody, muž vyčítá manželce její dýchánky s kamarádkami a neustále aktivity, kdy je mimo domov, stále si myslíte, že je to vhodné prostředí pro vaše děti? Být svědky hádek, vzájemného pošťuchování a nenávistných pohledů je pro dítě strašné. Raději se uchýlí do svého bezpečného prostoru a nevylézá. Můžete tak v něm zasít semínko neúcty k druhému pohlaví a téměř vždy se podaří takovýmto rodičům z dítěte vychovat necitlivého človíčka se sklonem k depresím, smutku. Je vždy na pováženou, kdy se rozejít a kdy spolu v manželském svazku setrvat s ohledem na děti.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články