Vše, co děláte pro svůj dobrý pocit, je správné

Češi v současné době řeší problém s obezitou, která přišla, bohužel, díky karanténním koronavirovým opatřením, kdy jsme museli zůstávat doma mezi čtyřmi zdmi a mnozí černé náladě podlehli natolik, že ani ven vůbec nevycházeli. A zdůvodňovali to obavami o své zdraví. Není se čemu divit. Pokud neustále od rána do večera sledujete televizní zpravodajství anebo posloucháte rádio, kde se neustále hovoří a debatuje o škodlivém viru, zanechá to na vás následky ať chcete či nechcete.

žena smutně vyhlíží z okna

Dobrá rada nad zlato.
Filtrujte zprávy, které slyšíte. Pouštějte televizní přijímač střídměji, v rádiu poslouchejte více než zpravodajství, raději hudební pořady anebo se zapojujte do soutěží, které při zábavných pořadech v rádiu vysílají. Přelaďte svou mysl na pozitivní notu. A bude se vám lépe dýchat. Jeden známý citát říká: „Nejhorší smrt je z vyděšení!“
Snadno se to říká, když máte kolem sebe příbuzné nebo i známé, kteří záludné nemoci i podlehli. Je to smutné, ale je to život. Jeden život se narodí, jiný odejde. A takhle to fungovalo již od nepaměti. Nikdo tu nejsme napořád, a proto bychom měli svůj život prožívat a nikoliv přežívat. Nic není náhoda a vy svět nezměníte, i kdybyste se postavili na hlavu.

žena s respirátorem na procházce

Zůstávat neustále doma zavření a být ve spojení se světem pouze díky sdělovacím prostředkům, když jsme jinak zdraví, není ta nejlepší cesta. Ztrácíme pohyb. Ale stravujeme se stále ve stejném množství. Zákonitě začínáme přibírat na váze a další depka je na cestě.
Udělejte, co udělat můžete. Jste-li zdraví, vyzbrojte se respirátorem, dezinfekčním gelem, dobře se oblečte a vyrazte do parku na procházku. A choďte každý den! A třeba i několikrát denně. Chcete si pustit televizi? Jděte ven! Nechte se pohladit slunečními paprsky, které vám dodají energii a vitamín D. Na dva metry od sebe se pozdravte se sousedy, prohoďte pár slov a uvidíte, že se vám hned zlepší nálada a třeba přijde i motivace, proč a jak začít hubnout.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články